Bydlení

15. prosince 2017 06:00

Markéta Zídková

Návod: Vyrobte si designové stínidlo na lampu za pár korun

Kouzelné stínítko na lampu.

Udělejte si stínítko na lampu přesně v barvě, která zapadne do vašeho interiéru. Potřebujete najít jen vhodné klubíčko vlny.

Máme pro vás geniálně jednoduchý tip na stínídlo na lampu nebo lustr, se kterým uděláte velkou parádu! Vypadá obzvlášť efektně právě v noci, kdy světla probleskují mezerami mezi přízí a hází stíny na stěny po celé místnosti.

Budete potřebovat:

- několik klubek příze - lepidlo (Herkules, nebo například lepidlo na tapety) - vodu - voděodolnou fixu - nafukovací míč – jak velký bude míč, tak velké bude ve výsledku stínítko - mísu a starou vařečku nebo obyčejný klacík - igelitový ubrus, rukavice a zástěru, nebo třeba pláštěnku vytvořenou z pytle na odpadky (není nezbytné, ale výrazně usnadňuje práci a následný úklid)

Začněte tím, že si připravíte pracovní plochu, vhodně se obléknete a připravíte si všechny pomůcky, které budete potřebovat. S rukama od lepidla pak budete jen těžko něco hledat.

Připravte si lepidlo do misky – smíchejte stejné množství lepidla a vody. A do směsi namočte klubíčko příze, se kterým budete pracovat. Příze musí být lepidlem nasáklá, a to každá její kousek.

Mezitím nafoukněte míč a označte si na něm místa, kudy budete šroubovat žárovku a kudy povede elektrický kabel s objímkou. Poté začněte přízi ovinovat kolem míče.

Přízi pevně utahujte. Začněte svisle a pomalu omotávejte víc a více vodorovně. Ujistěte se, že jste na vrcholu i vespod nechali dostatečně velké místo. Budete-li muset použít další klubko, zamotejte volné konce, aby nikde nekoukaly.

Ovinutý balon nechte sušit den až dva. Poté začněte míč vyfukovat a pomalu vyndavat z koule.

Nakonec provlékněte elektrickou šňůru s objímkou. Elegantní?

Koukněte na video:

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Uložit

Sdílejte článek
Štítky lampa Héraklés

Přečtěte si také