Bydlení

9. prosince 2015 05:22

Klára Beščecová

Úchvatná lampa z Tetrapaku

Lampy a lampičky umí vytvořit v potemnělém interiéru nezaměnitelnou atmosféru.

Stačí vpokoji vyměnit u zdroje světla stínítko a hned se ocitnete v téměřjiném prostředí. A co teprve, když si takovou lampu dokonce sami vyrobíte a ještě zodpadového materiálu! Máme pro vás obrazový návod, jak si z krabice od Eis-kafe, mléka či džusu vytvořit originální svítící ozdobu vašeho interiéru.

Potřebovat budeme:

1. prázdné obaly Tetrapak shliníkovou vrstvou uvnitř2. nůžky3. lepidlo, které lepí i povoskované a umělohmotné materiály4. kancelářské svorky nebo kolíčky na prádlo na zpevnění spojů

Návod je jednoduchý, ale chvilku potrvá, než celé neobvyklé stínítko vyrobíte. Nejdříve je třeba obal rozvinout a omýt, aby jeho vnitřní lesklá hliníková část nelepila. Následně obal nastříhejte na stejně široké proužky.

Zproužků vytvořte trojúhelníky a slepte jejich dotýkající se strany tak, aby hliníková strana obalu byla vně. Podle toho, jak má být stínítko veliké, budeme dále vytvářet ztrojúhelníků růžice. Menší připomínají tvar pentagramu, větší hexagramu. Trojúhelníky ksobě připevníme tak, že provlečeme proužek tetrapakového obalu mezi hranami dvou sousedících trojúhelníků a okraje přehneme a přilepíme kvnějším stranám trojúhelníků. Růžice pak ksobě dalšími proužky tetrapakového obalu přilepíme stejným způsobem jako jednotlivé trojúhelníky.

Vznikne vám opravdu netradiční lampa, která díky lesklému povrchu ještě umocní procházející světlo a zkonkrétní netradiční trojúhelníkovou stínohru ve vaší místnosti.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky lampa interiér trojúhelník

Přečtěte si také