Bydlení

21. května 2014 06:10

Markéta Zídková

Udělejte si květinové dortíky. I na svatbu

Květiny nemusíte vázat jen do kytice. Udělejte z nich dort. Uděláte-li si více stejných květinových dortíků, získáte nádhernou dekoraci na svatební stůl.

Když jsem svým dětem domů přinesla květinový dortík, znova a znova se mě ptaly, zda je k jídlu. Vypadal, jako kdyby byl pokrytý vrstvou čerstvé šlehačky a lahodného vanilkového krému. A přitom to byly bílé růžičky a jemné, bílozelené pivoňky spolu s gipsofilou (nevěstiným závojem), které dozdobovala jemná bílá holubička. Dětem pořád nešlo na rozum, že ta nádhera není k jídlu, ale pro radost. V květinářství Serafin tyto dortíky vyrábějí na svatby.

Vyrobte si s námi podobnou voňavou nádheru – květinové dortíky či muffiny a minibábovky (cupcakes) i pro další příležitosti jako jsou třeba narozeniny nebo návštěva. Není to nic složitého. Podívejte se na video, kde vám Jirka Dvořák z květinářství Serafin ukáže přesný postup. Květinami vyzdobili už nejednu svatbu.Níže pak vše, co budete potřebovat:

Na šlehačkový savtební dortík: Floristickou plastovou misku nebo obyčejnou plechovku či hrneček Oboustrannou lepicí páskou – buď floristickou nebo třeba na koberce Stuhu nebo aspidistrový list Gipsofilu nebo drobnokvětou statici jako šlehačku Bílé květiny – pivoňky, růže, karafiát Nějakou pěknou dekoraci spojenou se svatbou - srdíčko, holubičku

Na muffiny či cupcakes: Misku (silikonovou, plastovou formičku na muffiny), kterou koupíte v domácích potřebách nebo v květinářství Papírovou obrubu Gipsofilu nebo drobnokvětou statici jako šlehačku Barevné květiny – růže, pryskyřníky, karafiáty... Pokud je to k narozeninám, pak i svíčku

Nůžky nebo aranžovací nůž Zelenou aranžovací hmotu

V klidu můžete květinové dortíky vyrábět i s dětmi. Jen jim pak nezapomeňte koupit nějakou dobrotu. Určitě je bude honit mlsná.

Kamera, střih, foto: Jindřich Kodíček Text: Markéta Žídková

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také