Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Upleťte si nábytek!

Proč plést jenom svetry?
Vydáno: 18.05.2014
Nemusíte nic plést, stačí naházet tlustovlákna do kouta a pak do nich pořádně žuchnout
Autor: MoMu / Bauke Knottnerus Nemusíte nic plést, stačí naházet tlustovlákna do kouta a pak do nich pořádně žuchnout
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když je řeč o nábytku a pletení, hned se nám vybaví proutí, ratan, nebo něco umělého na ten způsob. Holandský umělec Bauke Knottnerus šel ale zcela jinou cestou, než aby se vydal lovit materiál někde v křoví. Přišel se zajímavým nápadem a sám si neobvyklý materiál k pletení nechal vytvořit. Jde o opravdu velké tlusté vlákno z látky plněné pružnou hmotou, které buď nechal jen tak smotané, nebo z něj pomocí obrovité jehly upletl ležérní věci k sezení, k ležení, anebo jen tak k lenošení.

Měkké, útulné

Podařilo se mu skloubit umění, módu a design nábytku tak zajímavě, že bylo jeho propletené dílko vystaveno také v Muzeu módy v provincii Antverpy s názvem MoMu na výstavě UNRAVEL – pletené oděvy v módě. I když od neobvyklé výstavy uplynuly už více jak dva roky, inspiraci Knottnerusova kolekce rozdává dodnes. Zima sice skončila, ale někde na chatě, nebo na pláži se můžete Baukeho nápady inspirovat a také si něco z dlouhé chvíle uplést. Jak to ale uděláte potom s dopravou domů, to už necháme na vás.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

V Dílnách tvořivosti vznikají věci pro radost i k užitku

Hodiny z gramodesky? Tipy na hravé doplňky

Stačí pár věcí. Vyrobil truhlář Jakub Repper

Také milujete „recy věci“?

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama