Bydlení

16. prosince 2016 15:12

Markéta Zídková

VIDEO: Jak si jednoduše vyrobit vlastní sněžítko. Třeba s oblíbenou postavičkou z filmu

Sněžítko si můžete samozřejmě koupit, ale zpravidla bude motivem nějaké půvabné městečko. Co ale mít sněžítko s Jodou ze Star Wars, pečopákem nebo figurkou z Minecraftu. Návod najdete na videu.

Kdo by jako dítě netoužil po sněžítku? Vločky se jemně snášejí dolů, člověk by se na ten uklidňující pohyb vydržel koukat do nekonečna. A znovu obrátit a znovu se sype sníh... Zkuste si tuto podívanou vyrobit s motivem, který máte rádi – stačí malá figurka z kindervajíčka, lega, oblíbené zvířátko. Jen pozor, pokud byste do sklenice dali jen vodu, nezískáte ten správný pohyb vloček, vodu musíte smíchat s glycerínem.

Kde koupit glycerín?

Jako dnes téměř všechno koupíte na internetu, i glycerín seženete v e-shopu. Jinak je s glycerínem trochu potíž, sázka na jistotu jsou velké lékárny, respektive lékárny u nemocnic. Pak na něj můžete narazit i ve speciálkách se vším pro pečení, ale to už nemáte jistotu, že ho zrovna tento obchod vede. A potravinářský se také prodraží.

Tip Prima livinguKdyž sněžítko doděláte, trvá asi den, než glycerín pěkně obalí třpytky, aby se hezky snášely. Zpočátku se budou lepit dohromady, hrudkovatět. Po jednom dni už budete mít krásný sníh.

Potřebujete:

hezké sklenice s uzávěrem, glycerin (není zcela nutný, ale třpytky hezky zpomaluje), polystyrenové polokouličky (nebo kamínky, zátky z pet lahve)třpytky figurku například z kindervajíčka tavnou pistoli

Postup

1. Do uzávěru sklenice natavíme tavnou pistolí polystyrenovou polokouličku nebo cokoli, co se nám líbí a vyvýší postavičku.

2. Do sklenice nalijeme vodu a glycerin (čím víc glycerinu, tím budou třpytky pomalejší).

3. Nasypeme třpytky a zamícháme, třpytky se po čase obalí glycerinem a oddělí se.

4. Dolijeme vodou tak, aby vznikla po uzavření co nejmenší vzduchová bublina.

5. Uzavřeme pevně sklenici, uzávěr můžeme pojistit tavnou pistolí nebo vteřinovým lepidlem.

Doporučuji postavičku podložit polystyrenem, kamínky, skleněné čočky atd. mají tendenci se po čase odlepit

Tady najdete na videu podrobný návod:

Autor: Vendy HubáčkováKamera, střih, foto: Jan Kundera

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také