Bydlení

8. prosince 2014 05:13

Markéta Zídková

Zachumlejte se do peřin. 10 tipů na vánoční povlečení

Sladké sny ve vánočním povlečení.

Vánoční svátky by měly být prodchnuty poklidem a dobrou pohodou. Jistě, před tím se asi trochu nahoníme kvůli dárkům a úklidu, ale nezapomeňte, že vše má svou míru. Odpočinout si a mít dobrou náladu, chovat se vlídně ke svému okolí, potěší nejen vaše blízké, ale hlavně vás. Nabije vás to novou silou a energií třeba na zvládání dalšího běhu života v novém roce.

K dobré náladě přispěje i to, když se dobře vyspíte. Právě svátky jsou pro kvalitní a dostatečně dlouhý spánek tím nejvhodnějším časem. Po všem tom kolotoči běžných starostí je někdy náročné usnout, nebo naopak neprobouzet se předčasně. Třeba vám v odhodlání pěkně se prospat pomůže i to, když si lůžko vybavíte svátečním povlečením, které dýchá poklidnou vánoční atmosférou.

Několik dekorů s motivy svátků spojených s koncem roku jsme pro vás vybrali k inspiraci. I když na fotografiích není znát materiál, vězte, že pokud chcete opravdu dobré povlečení, je dobré navštívit specializované prodejny nebo oddělení v nábytkářských obchodních domech. Povlečení ze stánku na ulici může být sice levné, ale i méně kvalitní.

Druhy povlečení

Který materiál povlečení je nejvhodnější právě pro vás, to je skutečně na vašem zvážení. Neurazí bavlna. Sice se mačká, ale můžete ji prát až při 60 °C a budete mít jistotu, že se dobře proprala. S žehlením si naopak nemusíte dělat hlavu u krepového povlečení, které navíc vlastnosti toho bavlněného více méně přebírá.

Vhodný na zimu je z materiálů zejména flanel. Právě proto, že je hustější a zahřeje. Je sice choulostivější na praní, ale budete-li dbát pokynů na informačních cedulkách, zůstane dlouho v dobré kvalitě. Naopak satén, který pocitově chladí, se k zimnímu období příliš nehodí. Pokud snesete i umělá vlákna, pak neváhejte sáhnout po povlečení z mikrovlákna. Nemačká se, je stálobarevné, v zimě vás zahřeje a naopak v létě ochladí.

Chcete-li tedy prožívat vánoční svátky v poklidu a dobré náladě, nezapomeňte si udělat čas na kvalitní a dostatečný spánek. Třeba v povlečení s vánočními motivy, v kterém můžete krásně prosnít nejednu sváteční (vá)noc.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také