Bydlení

8. září 2016 05:55

Markéta Zídková

Zpráva z Oresi: Kuchyně u výherkyně Zuzany je namontována

Paní Zuzana vyhrála v soutěži o kuchyni ORESI v hodnotě 100 000 Kč. A dočkala se vysněné kuchyně.

Prázdniny jsou za námi a životy rodin se vracejí do zaběhnutých kolejí. Nastal také čas montáže kuchyně u výherkyně v soutěžní hře „Česko mění kuchyně“, paní Zuzany, která vyhrála kuchyň od Oresi v hodnotě 100 000 Kč včetně spotřebičů.

Redakce Prima Living.cz na soutěži, která probíhala na webových stránkách iprima.cz, spolupracovala s největším podejcem kuchyní, společností Oresi. Připomeňme si, že nejvíce hlasů čtenáři poslali snímku paní Zuzany Vilhelmové, nazvanému „Konec sedmiletého provizoria?“

ZDE jste s námi soutěžili o kuchyň za 100 000 Kč.

Paní Zuzana měla z výhry samozřejmě radost. Když nastal čas výběru nábytku a doplňků kuchyňské linky ukázalo se, že se nadarmo neříká, jak moc je výběr kuchyně zodpovědné rozhodnutí. Naštěstí v Oresi dokážou reagovat i na velmi specifické potřeby zákazníků. Zatímco o dispozičním řešení měla výherkyně jasno od počátku, při volbě nábytku, spotřebičů a doplňků kuchyňské linky Zuzana trochu váhala. Nejprve totiž uvažovala o lince z prémiové třídy Livanza s tím, že si rozdíl v ceně doplatí.

Hledání optimálního řešení

Architekt Oresi Petr Kaluža zhotovil po dohodě s výherkyní první návrh v dekoru Livanza Briosa v barvě Magnolie, která ji zaujala. Paní Zuzana si přála horní skříňky v osmdesáticentimetrové šířce. Když se ale na nábytek z prémiové třídy Livanza byla podívat v našem kuchyňském studiu, nelíbilo se jí, že horní skříňky s otvíracími dvířky mají u německých kuchyní ve středu podpůrnou dělicí příčku.

Výherkyně si také přála pracovní desku v dekoru Beton, výsuv LeMans do speciálního slepého rohu, Spolu s myčkou, systémem na třídění odpadu, odsavačem par, osvětlení pracovní desky a baterií takto vybavená sestava kuchyně v prémiové třídě Livanza po garantovaných časově omezených slevách o 35 991 korun přesáhla hodnotu výhry.

Paní Zuzana se proto rozhodla ponechat si svou varnou desku i troubu, zakoupila si dřez, baterii, digestoř a vybrala si levnější kuchyň ROMANTIQA ze střední třídy Dolti. Proto v kuchyňském studiu Oresi v Březí ve spolupráci s architektem na přání výherkyně připravili nové 3D návrhy a rozpočet.

U této linky museli v Oresi přizpůsobit skříňky na míru rozměrům spotřebičů, které již výherkyně vlastnila, a protože byly zánovní, chtěla si je ponechat. Ke světlé kuchyni Zuzana zvolila pracovní desku v dekoru Galaxy. Ta přechází až pod okno, kde tvoří parapet.

Co si Zuzana do kuchyně pořídila?

Paní Zuzana zvolila sestavu do L s rohovým výsuvem Quaturis, cargo, skříňky s prosklenými i plnými dvířky i se zásuvkami, do kterých se jí vejde jak běžné nádobí, tak všechny velké hrnce a pekáče. Trouba je umístěna v na míru upravené polovysoké skříňce, která ve spodní části nabízí ještě úložné prostory a spolu s rohovou skříňkou a komínem tvoří předěl místnosti.

Zuzana si do kuchyně, která slouží zároveň jako obytná místnost a pracovna, vybrala špičkovou myčku značky Bosch model ActiveWater 60 cm SuperSilence Plus, která myje nádobí mimořádně tiše, pouze s hlučností 39 dB, takže její chod nebude rušit členy rodiny při činnostech, které tady vykonávají. Nákup myčky sice spolkl čtvrtinu rozpočtu z pořízení kuchyně, ale výherkyně myslela na úspory i na ekologii, protože myčka má velkou kapacitu a pojme 14 sad nádobí. Kromě jiných má i funkci třikrát rychlejšího mytí nádobí a funkci Hygiena Plus, což znamená, že má zvýšenou teplotu vody při oplachování nádobí. A navíc po dokončení mycího cyklu speciální program sám otevře dveře myčky.

Podívejte se v galerii, jaké další kuchyně jsou v nabídce:

Slovo závěrem

Realizační tým si na místě musel poradit s nerovností stěn a deset centimetrů silnou vrstvou hliněné omítky. Horní skříňky kuchyně proto zavěsili na 16 cm dlouhé vruty. Cena této kuchyňské sestavy po obvyklých slevách včetně speciálních úprav a montáže vyšla na 103 006 Kč. To dokazuje, že v Oresi umí vytvořit kuchyň každé dispozici i rozpočtu na míru.

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také