Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Magnolie pamatují dinosaury

Možná je znáte pod jménem šácholan nebo také jako magnolie. A naší planetu zkrášlují už od druhohor. A právě kvetou.
Vydáno: 22.04.2014
Magnolie
Magnolie Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Obdivujeme jejich krásu a pestrost květů – tento rozsáhlý rod zahrnuje asi 219 druhů, a tak magnolie variují od bílé přes různě syté růžové až po purpurově červenou. Však také měly dostatek času, aby se takto rozrůznily. Předkové dnešních magnolií skýtali potěchu i dinosaurům – pokud to byli tito tvorové schopní vnímat. Tunoví tvorové možná nikoliv, my ale můžeme jejich krásu obdivovat právě v tyto dny.

Magnolie se vyvíjely ještě předtím, než se objevily včely, a květy jsou proto vyvinuté k opylování brouky.

Pokud byste je chtěli pěstovat, pak vězte, že magnolie má ráda slunce, dostatečně vlhkou a humózní půdu. Pokud máte vápenatou, jílovitou či slínovitou zeminu, zbytečně byste ji i sebe trápili. Jinak mají velmi malé nároky na péči. Navzdory své křehké kráse také dobře snášejí exhalace a znečištěné ovzduší. Myslete však na to, že magnolie potřebuje dostatek místa, aby mohla růst do všech stran a také aby vynikla její krása. Roste pomalu a spolehlivě a za 20 let to nebude žádný drobeček.

 Magnolie je mohutný strom Foto: Thinkstock

Magnolie je mohutný strom. Foto: Thinkstock

Článek je zařazen v:
Reklama