Design a architektura

18. října 2021 11:21

redakce Prima Living

Jiří Bartoška má krásnou ultramoderní chalupu. Je jen kousek od Karlových Varů

Chalupa Jiřího Bartošky

Slavný český herec a prezident Mezinárodního festivalu Karlovy Vary si nechal postavit úžasnou chalupu se zapuštěným bazénem a výhledem do přírody. Projekt dokonce dosáhl na nominaci na prestižní Českou cenu za architekturu.

Dům dostal jméno Engel House a Jiří Bartoška tu rád relaxuje. Na rozdíl od mnohých jiných chalup je tahle plnohodnotným domem, ve kterém je hned několik pokojů. V přízemí najdeteložnice s pracovnou, v patře pak tři pokoje pro hosty a koupelnu. Nechybí tu ani designový krb a stavba kombinuje přírodní materiály se zdánlivě chladným kovem.

Architekti navázali na tradiční venkovskou architekturu domů se sedlovými střechami, ale vytvořili moderní dům o ploše téměř 350 m2. Stavbasplyne s okolní krajinou, protože je postavená z materiálů, které se časem mění. Kovové obložení domu záměrně zrezne a hypermoderní dům dostane patinu, která se k vesnickému prostředí hodí. Dřevo zase postupem času ztmavne.

Úžasná jsou velkoformátová okna, která poskytují výhled do krajiny v okolí Andělské Hory nebo na desetimetrový zapuštěný bazén. Aby měl herec klid, skoupil i pozemky v okolí. Vytvořil tak ostrov klidu, kde ho nikdo nebude rušit. Navíc je Andělská Hora jen pár kilometrů od Karlových Varů.

Další chalupy slavných:

Sdílejte článek