Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Nejkrásnější knihovny světa. Ve které si chcete číst dlouhé hodiny?

Sednout si do pohodlného křesla s knížkou v ruce, vnímat její vůni a vzrušeně otáčet stránky napínavého příběhu, patří k těm nejkrásnějším kratochvílím. Pokud také patříte ke knihomolům, nahlédněte do nejkrásnějších knihoven světa. Nafotil je pro vás italský fotograf Massimo Listri. Do které byste se chtěli nechat zavřít na dlouhé hodiny, možná dny?
Vydáno: 12.09.2018
Biblioteca civica Romolo Spezioli, Fermo, Itálie
Autor: profimedia.cz Biblioteca civica Romolo Spezioli, Fermo, Itálie

Knihovny jsou po staletí místem, kde se koncentrují lidské dějiny, vědění a příběhy. Mají své kouzlo i vůni. Ticho, které je obklopuje, a miliony knih plné napínavých příběhů, veselých historek i vážných faktů vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Do knihovny vstupujeme s respektem jako do chrámu.

Chrám knihy

Italský fotograf Massimo Listri žijící v historické Florencii navšívil ty nejkrásnější knihovny světa a nafotil je pro vás do nádherné galerie. Některé připomínají středověké komnaty, jiné vzbuzují podezření, že patří k nějaké čarodějnické škole... Malby na stěnách, strhnulé sochy, silné dřevěné police či globus stojící majestnátně uprostřed vysokých regálů vytvářejí z knihovny působivé místo, ve kterém chcete zaponenout na čas a na dlouhé hodiny se začíst do některé z milionů knih. Nebo do všech?

Nahlédněte do historických knihoven v Itálii, Rakousku, Německu nebo třeba v Brazílii. Fotograf bohužel nejspíš zatím nezavítal do knihovny pražského Klementina. V galerii nejkrásnějších knihoven světa by měla jistě přední místo.

(AS) 

Přečtěte si také:

Tmavá barva bude v knihovně působit útulně.

12 fotek těch nejkrásnějších knihoven, které vás budou svádět ke čtení

Jak by měla vypadat ideální knihovna? Zapomeňte na klasiku v podobě rovnoběžných, stejně velkých polic, nebojte se sáhnout po něčem odvážnějším…

Pořizujete si knihovnu? Může být originální, trochu bláznivá nebo neviditelná

Článek je zařazen v: knihovna , knihy , kniha , Galerie , fotografie , vzdělání , historie

reklama