Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Největší město z ledu vyrostlo v Číně. Stavěli ho při –35 °C. Podívejte se dovnitř

Sněhové a ledové království vyrostlo na severovýchodě Číny. Najdete v něm zimní paláce i sochy. Bude otevřené sice jen měsíc, ale i tak přitáhne množství turistů, kteří se sem každý rok vydávají.
Vydáno: 08.01.2019
Tenhle návštěvník měl štěstí, do města se podíval dříve, než dorazily davy
Tenhle návštěvník měl štěstí, do města se podíval dříve, než dorazily davy Autor: profimedia.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V Čínském Charbinu se ledový festival koná už od roku 1985 a má i jeden zápis v Guinnessově knize rekordů za největší sněhovou sochu světa (měřila 250 metrů). Na letošní podobě festivalu pracovali umělci z 12 zemí a vzniklo tak přes sto staveb a skulptur. Příprava sněhového svátku, který má přilákat až 18 milionů návštěvníků, probíhala v ukrutných mrazech. Teplota tu totiž klesá k minus 35 stupňům Celsia.

Na stavbě pracovalo několik tisíc lidí z 12 zemí
Na stavbě pracovalo několik tisíc lidí z 12 zemí
profimedia.cz

Spotřebovalo se 120 tisíc metrů krychlových ledu a jen o devět tisíc méně kubíků sněhu. Festivalový areál, který v noci září všemi barvami, zůstane otevřený do 5. února 2019. Nakonec by ho stejně zničila stoupající teplota. Za rok se ale zase vrátí a představí úplně nové stavby a skulptury inspirované nejen čínskou architekturou a tradicemi. Najdete tu třeba kopii Kolosea, milánské katedrály nebo ledový chrám připomínající Hagiu Sofiu v Istanbulu s do výšky se tyčícími minarety.  

Podívejte se do galerie, jak letošní festival vypadá:

Článek je zařazen v: sníh , led , iglů , Čína
Reklama