Největší město z ledu vyrostlo v Číně. Stavěli ho při –35 °C. Podívejte se dovnitř

Sněhové a ledové království vyrostlo na severovýchodě Číny. Najdete v něm zimní paláce i sochy. Bude otevřené sice jen měsíc, ale i tak přitáhne množství turistů, kteří se sem každý rok vydávají.

VČínském Charbinu se ledový festival koná už od roku 1985 a má i jeden zápis vGuinnessově knize rekordů za největší sněhovou sochu světa (měřila 250 metrů). Na letošní podobě festivalu pracovali umělci z12 zemí a vzniklo tak přes sto staveb a skulptur. Příprava sněhového svátku, který má přilákat až 18 milionů návštěvníků, probíhala vukrutných mrazech. Teplota tu totiž klesá kminus 35 stupňům Celsia.

Spotřebovalo se 120 tisíc metrů krychlových ledu a jen o devět tisíc méně kubíků sněhu. Festivalový areál, který vnoci září všemi barvami, zůstane otevřený do 5. února 2019. Nakonec by ho stejně zničila stoupající teplota. Za rok se ale zase vrátí a představí úplně nové stavby a skulptury inspirované nejen čínskou architekturou a tradicemi. Najdete tu třeba kopii Kolosea, milánské katedrály nebo ledový chrám připomínající Hagiu Sofiu vIstanbulu sdo výšky se tyčícími minarety.

Podívejte se do galerie, jak letošní festival vypadá:


Přečtěte si také