Bydlení

9. října 2014 16:07

Markéta Zídková

Designblok OBRAZEM: instalace pro radost i technické vychytávky

Líbila by se vám kožená prasátka do obýváku?

Jako vždycky na Designbloku toho i letos najdete tolik, že se to nedá obhlídnout všechno. Tak jsme se obětovali za vás, strávili na něm už skoro dva dny a postupně vám naservírujeme zajímavosti, které nás cestou praštily přes oči. Možná vás to namotivuje, abyste na něj ještě o víkendu vyrazili, nebo si to naplánujete na příští rok.

Kdysi dávno jsem autem cestovala po Americe a zprvu nechápala, proč v národních parcích najdete vyhlídky v podobě parkoviště pro auto. Záhy jsem s povděkem přijala možnost nevylézat z vozu, jen stáhnout okýnko a někdy ani to ne. Přece jen, když už jste na dvacáté vyhlídce desátý den za sebou, disk na ukládání nových dojmů začne být vyčerpán.

Podobně se budete cítit na Designbloku – poté, co nahlédnete do 25. pokojíku v hotelu Grand hotel Evropa, kde se nachází Superstudio Evropa, nebo do šesté učebny v bývalé jazykovce v Mikulandské, otupíte a z rezignace vás vytrhne možná jen možnost opéct si za 45 Kč buřt nad ohněm na dvoře zrušené školy.

Čísla mluví za své: prezentuje se tu 111 výrobců a distributorů, 106 designérů a designérských studií, 19 školních ateliérů a 13 mediálních titulů. Připraveno je 32 výstav a 20 módních přehlídek. Mezi nimi rychlovky jako instalace, kde zhruba 20 hašlerek vytváří slovo nic, vedle toho taneční sál v paláci Colloredo-Mansfeld v rámci Art Housu s hvězdnou instalací sedacího nábytku Doba bronzová nizozemského studia Franka Tjepkemy v doprovodu šperků a dalších objektů.

Pokud se na Designblok chystáte, počítejte s tím, že to je minimálně na celý den a stejně nestihnete všechno, kromě čtyř hlavních objektů jsou další akce rozeseté po celém městě. Tak se zatím pokochejte v naší galerii a třeba to ještě do konce týdne stihnete, Designblok 2014 končí v neděli.

Markéta Žídková

Mohlo by vás bavit:

Sdílejte článek
Štítky Amerika instalace Designblok vyhlídka

Přečtěte si také