Bydlení

6. října 2014 06:02

Markéta Zídková

Designblok začíná. Nabízíme průvodce jeho nabídkou

Inspiraci při zařizování interiéru a mnohem víc poskytne od 7. do 12. října další ročník pražské přehlídky prací českých i zahraničních tvůrců Designblok.

Neztraťte se na Designbloku Místo, kde se návštěvníci budou moci setkat s designéry a také u nich nakoupit za zvýhodněnou cenu, rozdělili pořadatelé i letos do tematických sekcí.

Evropa – Grand hotel na Václavském náměstíHledáte-li inspiraci pro zařizování interiéru, začněte ve studiu Evropa. Svou produkci tam představí přední výrobci a prodejci jako Moooi, Stockist, Cappellini/Konsepti, Křehký, Preciosa, Kavalier Glass, Brokis, Bomma a další. U pokladny v bývalém Šroubkově Grand hotelu na Václavském náměstí najdete bezplatné noviny s programem veletrhu. Čeští výrobci zde budou soupeřit s těmi nejlepšími ze zahraničí, najdete tu dnes už světové legendy, jako je Tom Dixon či Artemide.

HraZákladní škola v MikulandskéDruhé studio Designbloku je nazvané HRA a najdete je v bývalém prostoru základní školy v Mikulandské. Na stejnojmenné výstavě tam šest evropských designérů představí své práce na téma dětství. Kromě této výstavy zde bude i instalace nazvaná Dílna, kde budete moci s dětmi něco vyrobit. K odpočinku je určená stromová instalace Maxima Velčovského, která na školním dvoře nabídne občerstvení v koruně stromu.

Art House – Colloredo-Mansfeldský palác u Karlova mostuNa hranici mezi uměním a designem jsou práce v expozici Art House v Colloredo-Mansfeldském paláci u Karlova mostu. Zde se setkají zahraniční tvůrci s domácími. Přijet by měli autoři Gijs Bakker, Ineke Hans, Tjep, Numeró 111, Eva Eisler, Liběna Rochová, Jakub Berdych a Jiří Příhoda.

Na nákupy – Openstudio v domě U minuty na Staroměstském náměstíChcete-li od designérů něco koupit, zamiřte do největšího prostoru letošního Designbloku. V prodejní sekci U Minuty na Staroměstském náměstí přímo vedle Orloje se sejde stovka designérů z 15 zemí Evropy pod jednou střechou.

Móda, šperky – Fashion Stage v kostele Svatého Šimona a Judy Najdete zde českou módu v mezinárodním kontextu. Mezi největší lákadla bude patřit antverpská značka Lena Lumelsky, Bastian Visch, vítěz prestižní holandské soutěže Lichting v přehlídkách Diploma Selection. Česká špička Monika Drápalová, Hana Zárubová, Pavel Brejcha obsadí páteční večer.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také