Bydlení

4. července 2014 06:01

Markéta Zídková

Designérka Zuzana proměnila dětský pokoj v džungli

Letní období, kdy jsou děti mimo domov na prázdninách, je ideální k úpravám jejich pokojíčků. Můžete totiž směle stěhovat, malovat a tvořit nový interiér, aniž byste dítěti narušovali jeho denní režim v místnosti.

Máme tu pro vás inspiraci, jak dětem vytvořit džungli přímo v jejich dětském pokojíčku. Interiér navrhovala designérka Zuzana Schubertová ze studia Epes Rádes. Jak sama říká, tematicky zaměřené pokojíčky ji velmi baví a navrhuje je stále častěji. „Jsem toho názoru, že dětem by se měl vytvořit v dětském pokoji svět plný barev a fantazie,“ říká Zuzana. „Pomůže to pak dětem vytvořit si vlastní svět, barvy v nich probouzejí kreativitu a pokojíčky na určité téma je inspirují k různým hrám. Vždyť kdy už jindy se ponořit do světa barev a her než v dětském věku? „Proto se vždy snažím přesvědčit rodiče, aby pokojíčky netvořili jen podle svého vkusu, ale na téma nového dětského pokojíčku s dětmi mluvili, ptali se na jejich přání a sny. A společně se mnou pak vytvoříme dítěti vysněný pokojíček, ve kterém se bude cítit v bezpečí a vytvoří si svůj vlastní svět,“ říká Zuzana.

Schovejte se pod korunu stromů

Z původního vybavení pokoje zůstala pouze podlaha a dveře. Spolu s truhlářem tedy Zuzana vytvořila bambusový svět, na zeď použila leopardí tapetu od firmy Eijffinger, kterou můžete zakoupit ve studiu Epes Rádes. Atmosféru deštného pralesa pak umocnila stromy, které malovala na zeď stejným odstínem růžové, jako je další stěně. Skříňky – „ptačí budky“ – slouží na poklady a tajnosti (snadno si je vytvoříte sami nebo je lze opět nakoupit v Epes Rádes), nádoby na pastelky jsou z bambusů. Polštářky se zvířátky (Kus Kus Decor, 599 Kč) a zelené baldachýny ve tvaru listů (IKEA, 299 Kč) vytvářejí dojem, že jsme součástí přírody. Nesmí chybět také houpací lano a veliké plátno na promítání pohádek.

Rada Zuzany pro Prima living:Vy můžete pralesní charakter podtrhnout ještě použitím koberce s dlouhým zeleným vlasem, kterým navodíte dojem travnaté plochy. Také na strop se dá malovat. Kdo má více prostoru, může zavěsit různé houpací sítě a žebříky. Výborně poslouží také malovací tabulová barva, díky které mohou děti malovat přímo na zeď a která může mít opět tvary zvířat nebo listů.

Tak se o prázdninách vrhněte na překvápko pro děti!

Realizace designérky Zuzany Schubertové

Zuzana Schubertová, studio Epes Rádes

Další realizace Zuzany:

Sdílejte článek

Přečtěte si také