Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Encyklopedie

Multimetr

Kombinovaný přístroj pro měření základních i ostatních elektrických, případně i některých neelektrických veličin se nazývá multimetr.
Vydáno: 23.01.2015
Přesný stolní DMM
Autor: Tek.com Přesný stolní DMM

Zpravidla se jedná o kombinaci voltmetru, ampérmetru, ohmmetru a dalších měřicích přístrojů. Může být analogový (tedy s ručičkou a stupnicí) nebo digitální. Pro běžná měření více oceníme multimetr digitální (DMM), protože umožňuje pohodlnější odečítání naměřené hodnoty, může pracovat v libovolné poloze a při nesprávném zapojení se nezničí tak snadno jako analogový.

DMM se vyrábí v rozličných provedeních jak přenosných, tak stolních ve velmi širokém cenovém rozpětí, cca od stovek až po statisíce Kč. Ty levné neměří sice tak přesně jako statisícové laboratorní, ale napětí akumulátoru nebo neporušenost pojistek s nimi zjistit dokážeme. Kromě toho i levné DMM zpravidla disponují i řadou dalších užitečných funkcí, např. měřením teploty až do několika set stupňů Celsia.

Přenosný DMM s automatickým nastavením rozsahu
Autor: en-us.fluke.com Přenosný DMM s automatickým nastavením rozsahu
Analogový multimetr
Autor: multimeterwarehouse.com Analogový multimetr

Článek je zařazen v:

reklama