návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Encyklopedie

Hledaný výraz v encyklopedii
Smazat
(Často litujeme toho, že jsme vnitrozemský stát a nemáme moře. Ale podíváte-li se na moře žlutých narcisů v zeleni trávníku, komplex rychle ztratíte. Narcis (Narcissus) je jednou z nejznámějších cibulovin. Popsáno je asi 27 druhů a tisíce kultivarů.
Více informací
Mečíky získaly svůj název díky podobnosti s římským mečem. Jsou v hodné k řezu a mají mnoho barev. Jejich domovinou je jižní Afrika, konkrétněji Západní Kapsko, které je jednou z provincií JAR.
Více informací
Latinské druhové jméno je odvozeno z řeckých slov hama = současně a mélon = jablko (loňské plody zůstávají na rostlině současně s novými květy). Vilín japonský je populární keř, ačkoli v našich podmínkách se častěji pěstuje vilín prostřední, který je křížencem vilínu japonského a vilínu měkkého. Existují také druhy, které mají domovinu na východním pobřeží Severní Ameriky.
Více informací
Primula veris, prvosenka jarní, a Primula elatior, prvosenka vyšší, rostou na vlhkých loukách a v řidších listnatých lesích. Jsou populárními květinami, které rozkvétají velmi brzy na jaře. Můžeme je také zakoupit na konci zimy prakticky v každém obchodě. V přírodě narazíme nejčastěji na petrklíče se žlutými a bělavými květy.
Více informací
Hyacint, pocházející ze Středozemí se stal v 18. století módní květinou a za jeho cibule se platilo zlatem. Dnes si můžete koupit tyto nádherně vonící rostliny za pár korun v květinářstvích v různých barvách od čistě bílé až po tmavě červenou.
Více informací
Též lilek rajče. Trvalka bylinného charakteru pěstovaná jako jednoletka. Patří do čeledi lilkovitých.
Více informací
Rostlina pochází z Brazílie, kde roste v tropických pralesích. Pěstovat se dá ale i u nás. Není náročná, dobře se množí a získá si vás barevností listů s narůžovělým žebrováním a různými odstíny zelené.
Více informací
Výrazně barevná rostlina původně rostla na Madagaskaru, dnes ji ale můžeme najít v mnoha obývacích pokojích. Díky svým výrazně žíhovaným listům si totiž získala pozornost mnoha pěstitelů. Teplomilná rostlina vyžaduje teploty vyšší než 20 stupňů Celsia. Není to zrovna odolná rostlina. Rychle roste, ale také umírá, většinou ji musíme po roce vyhodit. Mezitím se nám ale odvděčí krásně barevnými listy.
Více informací
Hřib žlučník, též zvaný podhřib žlučový či hřib hořký, lidově hořčák nebo žlučák patří do čeledi hřibovité – Boletaceae.
Více informací
Při správném pěstování je vánoční hvězda víceletou květinou. Víte, jak se o ni správně starat?
Více informací
Pro její chuť, vůni a zdravotní účinky bazalku doslova uctívali už Římané a Egypťané ve starověku. Její skvělé vlastnosti oceníme i dnes.
Více informací
Kuchyňské pracovní desky se významnou měrou podílejí na finálním vzhledu kuchyně.
Více informací