Bydlení

15. dubna 2015 05:58

Markéta Zídková

Tip: Vyrobte si krásnou jarní dekoraci ze smaltovaného nádobí

Smalt je in!

Smalt byl doménou našich babiček, ale současné výzkumy potvrzují jeho oprávněné použití v kuchyni. Spojuje v sobě dobrou vodivost kovu a současně přidává neutrální vlastnosti skla, které je velmi šetrné k potravě. Navíc má v sobě barevný smalt neodolatelné kouzlo, které navodí pocit pohody a domácí atmosféru.

V pořadu Gondíci s. r. o. připravila floristka Vlasta Rypáčková Černá aranžmá v pekáči z klasických jarních květin a kůry ve zcela netradičním stylu.

Aranžérská základna vznikne z fortelného pekáče. Hezky jej vyplníme nasáklou aranžovací hmotou a pomocí kůrové dýhy, která je tenoučká jako papír, si ho rozčleníme podélně do sekcí a pásů. S členěním nám pomohou také větvičky. Prostor mezi pásy vyplníme mechem, rozmarýnem, břečťanem a barvínkem. Zapícháme tam třeba listy kaliny, listy a pro barvu výrazné květy čemeřice, pryskyřník (Ranunculus), prorostlík (Bupleurum), odlehčíme travinami. Prostě z dostupného materiálu uděláme lesní a jarní „houští“.

Návod najdete zde na videu:

„Chceme-li dosáhnout ještě většího akcentu, naaranžujeme naležato po obvodě lehce zavadlé tulipány, se kterými se snadno pracuje. Po doplnění vody budou zase svěží, ale udrží si vodorovnou polohu,“ radí Vlasta Rypáčková Černá.

Podobné prima nápady najdete v pořadu Gondíci s. r. o. vždy v sobotu v 16.25 na Primě.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také