Ivanu z DREAM TEAMU – Mistrů dílny baví mužské práce a jejím koníčkem je truhlařina

Ivana, DREAM TEAM, Showtime

Ráda hledá staré věci, kterým dává nový život. Ivana Žáková je truhlářka, která by si jednou chtěla otevřít obchod s vlastní kolekcí nábytku. Kromě dřeva ráda pracuje i s kovem.

Chci ukázat světu, že umím dělat dobrou práci,“ říká truhlářka Ivana, která se často potýká s předsudky. „Zejména muži se mému povolání nevěřícně podivují,“ vysvětluje soutěžící, která byla od dětství technický typ. Zajímaly ji všechny stroje a nástroje, přesto se celých 21 let věnovala práci grafičky. Nakonec s kancelářským životem sekla a začala dělat rukama.

Při práci zažiju hodně bolesti

„Truhlařina byla jasná volba,“ říká Ivana. Její zaměstnání ji i perfektně připravilo na účast v pořadu DREAM TEAM – Mistři dílny. „Určitě jsem si díky tomuto povolání utvořila jakousi obrannou slupku. Člověk při této práci totiž zažije spoustu bolesti, čímž se obrní. A to jak vůči bolesti fyzické, tak i psychické.“ To se jí bude v dílně před kamerami hodit…

Sportovně založená Ivana má mnoho koníčků. „Od malička šiju, pletu, háčkuju, maluju, kreslím, modeluju, tvořím ze všeho, co mi přijde pod ruku, a všechno, co mě napadne. Píšu básničky a texty na své výrobky. Fotím, baví mě grafický design a moderní kreativní techniky,“ vyjmenovává soutěžící, která je rozhodnutá se prosadit. „Je nutné určitým způsobem vyniknout, pokud chce člověk vyhrát,“ vysvětluje.

Za co by utratila výhru?

Podobně jako další soutěžící i Ivana by investovala do své dílny, která není dostavěná a chybí v ní důležité nástroje.

Sdílejte článek
Štítky bolest dílna Dream Team