Stojánky na vajíčka z plsti nebo papíru: Udělejte pro děti veselou velikonoční dekoraci

Hledáte nápad na pěknou velikonoční dekoraci, kterou zvládnete vyrobit i s menšími dětmi? Zkuste si s nimi připravit stojánky na velikonoční vajíčka z barevné plsti. Vlastně na ně můžete použít i obyčejný barevný papír, pokud plst nemáte doma k dispozici.

I nenamalovaná a neozdobená vajíčka mohou o Velikonocích na stole vypadat nádherně a slavnostně. Stačí je umístit do DIY nápaditých stojánků z barevných plstí nebo papírů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Velikonoční výzdoba: 8 nápadů na dekorace, které zvládnete vyrobit i s dětmi doma

Co potřebujete na velikonoční stojánky

Jak postupovat při výrobě stojánku

1. krok: Vystřihněte z plsti základ

Ustřihněte si pruh silnější plsti o rozměru 16 x 5 cm a nechte děti, ať vystřihnou na jedné delší straně jednoduše zubatou travičku. Jednotlivé vystřižené trojúhelníčky vůbec nemusí být stejně velké, ani trávník v přírodě nebývá střižený podle pravítka.

2. krok: Vytvořte trávníček

Vystřižený trávník pak stočte do kroužku a sešijte k sobě kancelářskou sešívačkou. Můžete použít i jehlu a nit a stojánek sešít nebo ho nalepit disperzním lepidlem přímo na vyfouknuté vajíčko

3. krok: Vajíčka nazdobte

Vyfouknuté skořápky vajíček, které budete vkládat do stojánku, můžete ještě doplnit nalepením nejrůznějších ozdob. V papírnictví nebo na internetu najdete například hotové výřezy z plsti nebo si můžete malé kytičky sami vystřihnout. Můžete ale použít i barevné korálky nebo papírové puntíky, které si vysekáte z barevných papírů pomocí kancelářské děrovačky.

Zdroj: autorský text Simona Sedláčková


Přečtěte si také