reklama

Stojánky na vajíčka z plsti: Udělejte si s dětmi jednoduchou velikonoční dekoraci

Simona Sedláčková
23. března 2021
Hledáte nápad na pěknou velikonoční dekoraci, kterou zvládnete vyrobit i s menšími dětmi během chvilky? Zkuste si s nimi připravit stojánky na velikonoční vajíčka z barevných plstí. Vlastně na ně můžete použít i obyčejný barevný papír, pokud plst nemáte doma k dispozici.
reklama

Co budete potřebovat na velikonoční stojánky

Jak budete postupovat při výrobě stojánku

1. Vystřihněte základ zplsti

Ustřihněte si pruh silnější plsti, o rozměru 16 x 5 cm a nechte děti, ať vystříhají na jedné delší straně jednoduše zubatou travičku. Jednotlivé vystřižené trojúhelníčky vůbec nemusí být stejně velké, ani trávník vpřírodě nebývá střižený podle pravítka.

2. Vytvořte trávníček

Vystřižený trávníček pak stočte do kroužku a sešijte ksobě kancelářskou sešívačkou. Můžete použít i jehlu a nit a stojánek sešít nebo ho nalepit disperzním lepidlem přímo na vyfouknuté vajíčko.

3. Vajíčka nazdobte

Vyfouknuté skořápky vajíček, které budete vkládat do stojánku, můžete ještě doplnit nalepením nejrůznějších ozdob. Vpapírnictví nebo na internetu najdete například hotové výřezy zplsti nebo si můžete malé kytičky zplsti sami vystřihnout. Můžete ale použít i barevné korálky nebo papírové puntíky, které si vysekáte zbarevných papírů pomocí kancelářské děrovačky.

Kdy budou Velikonoce v roce 2022, zjistíte zde.

Podívejte se i na další velikonoční nápady na dekorace, které zvládnete i s menšími dětmi:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama