Letní dekoraci na dveře ze slámy a obilných klásků vytvoříte snadno

Léto se přehouplo do své druhé poloviny a na většině polí už zbyla po sklizeném obilí jenom sláma. Přesto se ještě tu a tam najdou na strništi i poztrácené klásky. Nasbírejte si jich celou kytici a vytvořte si letní dekoraci, kterou můžete zavěsit na dveře i do okna.

Co budete potřebovat na dekoraci zklásků

  1. obilné klasy
  2. delší slámu
  3. barevné šňůrky (nejlépe vyšívací bavlnky)
  4. nůžky

Jak budete postupovat při výrobě dekorace zklásků

1. Nejprve si vytvořte pět hvězdiček ze slámy. Ustřihněte asi čtyři delší stébla, dlouhá asi 10–12 cm a očistěte je od zbytků zaschlých listů.

2. Stébla přeložte přes sebe tak, aby vytvořila hvězdu a uprostřed je svažte barevnou vyšívací bavlnkou. Bavlnku začněte proplétat mezi stébly tak, že vždy pod stébly táhnete bavlnku o dvě stébla dopředu a horem se o jedno stéblo vrátíte.

3. Stejným způsobem vytvořte několik řad, nakonec bavlnku uvažte na uzel a konec odstřihněte. Dlouhá stébla také můžete zastřihnout na požadovanou délku, podle toho, jak velké slaměné hvězdy chcete vytvořit.

4. Vytvořte několik slaměných hvězdiček, každou můžete omotat jinou barvou.

5. Připravte si asi deset delších klásků. Pět jich položte klásky doprava a pět obráceně, klásky doleva a na obou stranách je svažte ksobě.

6. Prostor mezi klásky omotejte pevně a hustě bavlnkou, aby vznikl základ závěsu.

7. Vytvořte zbavlnky kroucenou šňůru a uvažte ji na svázané klásky, aby vzniklo poutko na zavěšení dekorace.

8. Připravené slaměné hvězdy navažte na bavlnky odpovídající barvy a připevněte je na základ dekorace. Každou hvězdu zavěste do jiné výšky.

Věnce a dekorace z obilí patří k létu a k období dožínek:


Přečtěte si také