Jak na to

28. prosince 2020 14:00

redakce Prima Zoom

Žena vydláždila chodbu 7 500 mincemi. Vytvořila blyštivou a elegantní mozaiku

Práce jí zabrala zhruba tři týdny, ale výsledek je geniální. Vznikla odolná mozaiková podlaha, která využívá toho, že staré a nové mince mají různé odstíny. Navíc se nejednalo o nijak náročný projekt a kutilka ho zvládla bez pomoci kohokoli jiného. Podlaháře nepotřebovala.

Kelly Graham, která běžně vyrábí šperky, se pustila do práce, která z ní udělala hvězdu Facebooku, fotky její podlahy získaly přes 64 tisíc palců nahoru. A není se čemu divit. Z britské mince nejnižší hodnoty dokázala vyskládat hotové umělecké dílo.

Použila vteřinové lepidlo, kterým k běžným dlaždicím přichytila mince. Ty buď nasbírala, nebo si došla pro nové přímo do banky. Následně blyštivou mozaiku polila čirou epoxidovou pryskyřicí. Jedná se o materiál, který vytváří vodorovnou plochu, a pokud se používá na 3D objekty, dá se po zaschnutí brousit do úžasných tvarů. Navíc je umělá pryskyřice velice odolná, což dokázala i Kelly, protože její podlaha vznikla před pěti lety a nyní její fotky znovu umístila na Facebook, aby ukázala, že mozaika nepřišla k žádné újmě, i když je hned za domovními dveřmi.

Další zajímavé nápady:

Sdílejte článek

Přečtěte si také