návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Žena vydláždila chodbu 7 500 mincemi. Vytvořila blyštivou a elegantní mozaiku

hm , Aktualizováno: 11.08.2021
Práce jí zabrala zhruba tři týdny, ale výsledek je geniální. Vznikla odolná mozaiková podlaha, která využívá toho, že staré a nové mince mají různé odstíny. Navíc se nejednalo o nijak náročný projekt a kutilka ho zvládla bez pomoci kohokoli jiného. Podlaháře nepotřebovala.

reklama

Kelly Graham, která běžně vyrábí šperky, se pustila do práce, která z ní udělala hvězdu Facebooku, fotky její podlahy získaly přes 64 tisíc palců nahoru. A není se čemu divit. Z britské mince nejnižší hodnoty dokázala vyskládat hotové umělecké dílo.

Hotová podlaha!
Autor: Facebook/CamiasJewelryDesigns Hotová podlaha!

Použila vteřinové lepidlo, kterým k běžným dlaždicím přichytila mince. Ty buď nasbírala, nebo si došla pro nové přímo do banky. Následně blyštivou mozaiku polila čirou epoxidovou pryskyřicí. Jedná se o materiál, který vytváří vodorovnou plochu, a pokud se používá na 3D objekty, dá se po zaschnutí brousit do úžasných tvarů. Navíc je umělá pryskyřice velice odolná, což dokázala i Kelly, protože její podlaha vznikla před pěti lety a nyní její fotky znovu umístila na Facebook, aby ukázala, že mozaika nepřišla k žádné újmě, i když je hned za domovními dveřmi.

Další zajímavé nápady:

Jak si udělat domácí kavárnu?

Táta postavil soukromou kavárnu pro svou rodinu. Oázu pohody vybudoval na zahradě

Manželé předělali dodávku, stálo je to zhruba 370 tisíc korun

Manželé proměnili dodávku na byt s koupelnou i kuchyní. Nechybí ani toaleta

reklama

Článek je zařazen v: podlaha , DIY

reklama

Přečtěte si také