Jak na to

23. srpna 2018 06:00

katerina.zajanova@iprima.cz

Přivezli jste si mušle z dovolené? Máme pro vás tipy, co z nich vyrobit

Vrátili jste se od moře s hromadou mušlí, které děti sbíraly snad den co den? Máme pro vás skvělé nápady, jak jejich krásu přenést do interiéru, který rázem dostane nejenom středomořský vzhled, ale především se při pohledu na výtvory z dovolené rázem přenesete zpátky na pláž. V uších vám bude znít šumění moře a starosti všedních dnů budou fuč.

Ať to cinká

Stačí pohled na tyto poklady moře a rázem nás přepadá nostalgie. Máte terasu, altán, nebo pergolu, které pořád něco chybí kdokonalosti? Vyšperkujte ji za pomoci originální zvonkohry zmušlí. Je to snadné a navíc si sdětmi užijete při tvoření spoustu legrace.

Do mušlí různých tvarů vyvrtejte otvory, navlečte je na provázek a po té zavěste na bambusovou či jinou dřevěnou konstrukci. Pokud budete chtít, můžete mušlím vtisknout barevný háv, ať působí hravě a prázdninově.

Momentka jako vymalovaná

Máte doma ošuntělý rámeček na fotku, který volá po náhradě nebo po DIY rekonstrukci? Dejte mu druhou šanci a za pomoci širšího provázku a lepidla jej po jeho obvodu vyplňte právě jím. Jakmile budete mít hotovo, zbývá připevnit větší mušle a vložit milou prázdninovou momentku.

Vytvořte si vlastní vzor

Když mušle nabarvíte vodovkami, temperami nebo barvami na textil, můžete jejich strukturu obtisknout snad kamkoliv. Děti mohou tato razítka využít na pozvánky na dětskou párty, která se budete konat na sklonku prázdnin, vyrobit si domácí balicí papír nebo klasické bavlněné triko proměnit na neobyčejné. Stejně tak třeba klasické bílé tenisky, kterým chybí nápad.

Vzkaz vláhvi

Vůbec pro něj nemusíte do Karibiku, postačí vypadnout na týden do Itálie nebo do oblíbeného Chorvatska. Skleněnou láhev naplňte pískem, vložte smotaný kousek papíru smilým poselstvím a přisypte mušličky. Tímto způsobem můžete svým blízkým sdělit nevšední zprávu nebo je tak pozvat na svatbu, která se bude konat příští léto, kde jinde než právě na pláži.

Pro námořníky a mořské panny

Zamilovaly si vaše děti příběhy o mořské panně či námořnících, co se plavili v bárkách po nebezpečných mořích a oceánech? Pak je nadchnete tím, když jim nástěnku vdětském pokoji vyšperkujete o rybářskou síť, kterou hravě uháčkujete. Po té postačí rozprostřít mušle a přilepit umělé perly, ať malým holčičkám zraky přecházejí.

Nechte se inspirovat

Milujete menší či větší obrázky? Zarámujte si ty nejkrásnější úlovky ze dna moří či oceánu. Návštěva bude koukat sotevřenou pusou.

Milujete tvoření věnců na vstupní dveře? Prokombinujte proutí, umělé květy smušlemi, jutou či případně kontrastní paličkovanou krajkou. Tavnou pistolí pak přilepte větší a menší perličky.

Mušle se mohou vyjímat spolu spírky i na lapači snů. Nenajde se nikdo, kdo by přece nechtěl snít o plážích, vysokých kokosových palmách a tyrkysových vlnách.

Zdrobných škebliček a mušlí si sdcerkou vyrobte náramek či náhrdelník. Bude nadšená a vy sní.

LZ


Přečtěte si také