reklama

Plstěné vločky vyrobíte ve formičkách na cukroví. Ozdobí stromeček i oblečení

Simona Sedláčková
15. prosince 2019
Také se vám doma časem nashromáždilo tolik vykrajovátek na cukroví, ale stejně pak při pečení využijete jen několik z nich? Ty ostatní můžete přetvořit na originální vánoční ozdoby na stromek, které můžete využít i jako milé vánoční pozornosti pro přátele. Nebo jimi nazdobte zabalené dárky!
reklama

Co budete potřebovat na vločky zvlny

  1. vlněné rouno
  2. molitanovou podložku (nebo kartáč na plstění)
  3. vykrajovátka na cukroví
  4. jehlu na plstění
  5. vyšívací bavlnku
  6. vyšívací jehlu
  7. nůžky
  8. voskovanou šňůrku

Jak budete postupovat při výrobě vločky zvlny

1. Nacupujte vlnu

Vlněné rouno nacupujte, vmáčkněte do vykrajovátka na cukroví a položte na molitanovou podložku.

2. Začněte plstit

Jehlou na suché plstění začněte rychle píchat do nacupovaného rouna. Vlna se začne do sebe plstit, až vznikne pevný blok, podle tvaru formičky. Nacupovanou vlnu stále přidávejte.

3. Vločku vyšijte

Ve chvíli, kdy máte vyplněnou asi polovinu výšky formičky pevně uplstěnou vlnou, vyšijte vločku bílou bavlnkou. Na vyšívání si ji můžete klidně vyndat zformičky.

4. Doplňte vlnu

Vyšitou vločku vraťte do vykrajovátka, pokud jste ji na vyšívání vyndali, a otočte ji lícem vyšité vločky dolů. Na rubovou část výšivky začněte znovu přidávat nacupovanou vlnu a znovu jehlou na plstění doplňte materiál, až do úplného naplnění formičky.

5. Vytvořte poutko

Hotovou vločku vysuňte zformičky, formičkou protáhněte voskovanou šňůrku a vločku pak zase do formičky vraťte. Na šňůrce vytvořte uzlík.

Prima tip

Pokud je vám formiček líto a chcete si vytvořit ozdob více, klidně uplstěnou vločku ponechte bez kovového zámečku zformičky a nitku na zavěšení protáhněte pomocí jehly přímo plstí vločky.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama