Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

VIDEO: Jak na unikátní osvěžovač vzduchu z pemprsek

Neuvěříte, dokud to nezkusíte. Z běžné jednorázové dětské plenky si lze v pár jednoduchých krocích vyrobit voňavý a vzhledný osvěžovač vzduchu. Mrkněte na VIDEOnávod.
Vydáno: 23.08.2016
Osvěžovač vzduchu z pemprsek vydrží vonět několik týdnů.
Osvěžovač vzduchu z pemprsek vydrží vonět několik týdnů. Autor: Jan Kundera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Celé kouzlo našeho osvěžovače vzduchu spočívá ve využití savého jádra jednorázových plenek a vonného, či zdravějšího esenciálního olejíčku, se kterým se smíchá. Když vyberete vůni, která odpuzuje hmyz (např. citronela nebo levandule), můžete osvěžovač využít také jako originální odpuzovač hmyzu při pořádání zahradních party. Osvěžovač nejenom hezky vypadá, ale vydrží vám déle jak měsíc. A to je už co říct. Tady seznam všeho, co budete potřebovat, přesný postup najdete níže na videu:

 

K výrobě osvěžovače budete potřebovat:

1 čistou papírovou plenku se savým jádrem
Potravinářské barvy
Olejíček vaší oblíbené vůně (vonný či esenciální)
Dekorativní nádobu

Postup:

Plenku vložte do mísy, zalijte vodou a nechte pár minut bobtnat vlhkost pohlcující hmotu uvnitř. Poté plenku podélně rozstřihněte, vyjměte měkkou hmotu a rozdělte si ji do misek. Každou misku s hmotou si obarvěte za pomoci potravinářských barev podle nálady a promíchejte. Přidejte k obarvené hmotě pár kapek vonného či esenciálního oleje. Nyní vyberte dekorativní nádobu a voňavou hmotu do ní vrstvěte podle vlastního vkusu. Domácí osvěžovač vzduchu z pemprsek je hotov!

TIP: Podle našeho testu, vydrží takový osvěžovač bez zásahu vonět několik týdnů. Až se vám hmota začne sesychat, stačí jí oživit přidáním vody. Vůni můžete přiživovat přidáním olejíčku. Životnost osvěžovače tak prodloužíte na měsíce.

Celý návod najdete na videu:

 

Autor: Zuzana Schneidewind
Kamera: Jan Kundera

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Jednoduché řešení Foto:

VIDEO: Jak zabránit lámaní nabíječek na mobily

Nabíječky s sebou taháme neustále. A podle toho vypadá jejich životnost.
Vytuněný reprák

VIDEO: Vyrobte si vlastní reprák k mobilu. Má skvělý zvuk i výrazné basy

Článek

Článek je zařazen v: jak na to , DIY , jak si vyrobit osvěžovač vzduchu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama