VIDEO: Jak na unikátní osvěžovač vzduchu z pemprsek

Neuvěříte, dokud to nezkusíte. Z běžné jednorázové dětské plenky si lze v pár jednoduchých krocích vyrobit voňavý a vzhledný osvěžovač vzduchu. Mrkněte na VIDEOnávod.

Celé kouzlo našeho osvěžovače vzduchu spočívá ve využití savého jádra jednorázových plenek a vonného, či zdravějšího esenciálního olejíčku, se kterým se smíchá. Když vyberete vůni, která odpuzuje hmyz (např. citronela nebo levandule), můžete osvěžovač využít také jako originální odpuzovač hmyzu při pořádání zahradních party. Osvěžovač nejenom hezky vypadá, ale vydrží vám déle jak měsíc. A to je už co říct. Tady seznam všeho, co budete potřebovat, přesný postup najdete níže na videu:

K výrobě osvěžovače budete potřebovat:

1 čistou papírovou plenku se savým jádremPotravinářské barvyOlejíček vaší oblíbené vůně (vonný či esenciální)Dekorativní nádobu

Postup:

Plenku vložte do mísy, zalijte vodou a nechte pár minut bobtnat vlhkost pohlcující hmotu uvnitř. Poté plenku podélně rozstřihněte, vyjměte měkkou hmotu a rozdělte si ji do misek. Každou misku s hmotou si obarvěte za pomoci potravinářských barev podle nálady a promíchejte. Přidejte k obarvené hmotě pár kapek vonného či esenciálního oleje. Nyní vyberte dekorativní nádobu a voňavou hmotu do ní vrstvěte podle vlastního vkusu. Domácí osvěžovač vzduchu z pemprsek je hotov!

TIP: Podle našeho testu, vydrží takový osvěžovač bez zásahu vonět několik týdnů. Až se vám hmota začne sesychat, stačí jí oživit přidáním vody. Vůni můžete přiživovat přidáním olejíčku. Životnost osvěžovače tak prodloužíte na měsíce.

Celý návod najdete na videu:

Autor: Zuzana SchneidewindKamera: Jan Kundera

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také