Jak se staví sen: Tým zlepší starý dům po prarodičích pro mladého tatínka se synem

Policista Tomáš přišel o manželku velmi rychle. Renata před více než rokem zemřela na zákeřnou nemoc a Tomáš se rozhodl vrátit se z pronajatého pražského bytu do rodné vesnice, kde má rodinu, která mu s péčí o malého synka pomůže. Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 2. března ve 21.35 na Primě a Jak se staví sen – tipy a triky ve 22.50 na Primě.

Tomáš s Oliverem zatím bydlí v Praze, v bytě pronajatém od magistrátu. Rozhodl se ale se synem odejít zpátky do svého rodného kraje, kde má starý dům po prarodičích. Tomáš zde má navíc rodinu, která mu může pomoci s péčí o syna Olivera. Starší domek po prarodičích si začal opravovat sám a věří, že v něm odstartují nový život.

Podívejte se na upoutávku:

To, co se stalo, je pro Tomáše pořád hodně čerstvé. Byl to obrovský šok. Trápí ho, že Renata nedostala šanci se s nemocí poprat. Jeho žena měla po absolvování banální gynekologické operace komplikace, ale doktoři nepřikládali jejím obtížím větší význam. Až po Tomášově naléhání provedli důkladnější vyšetření, při kterém manželce diagnostikovali zhoubný nádor. Manželka Renata zemřela v pouhých 32 letech, a to od diagnózy do její smrti uběhl pouhý měsíc. Tomáš to vnímá jako velkou nespravedlnost. Proto se tým Jak se staví sen rozhodl Tomášovi alespoň pomoc s bydlením.

Jak se na proměnu dívají designéři Andrea a Marek?

„Tato proměna byla hrozně příjemná. Dojemný a smutný příběh dvou osamělých kluků a jejich neskutečné rodiny, kterým prostě chcete pomoci, ať to stojí, co to stojí. Chvíli jsme přemýšleli, kam umístit pokojík pro malého Olivera, a tušili jsme, že nejlepším místem bude původní ložnice. To s sebou neslo hledání vhodné pozice průchodu z hlavní místnosti, který zde podle všeho v minulosti byl. Šlo o starý rodinný dům, postavený a porůznu rekonstruovaný převážně svépomocí, tedy neměli jsme tušení, jaká překvapení na nás čekají.

Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

Jak se staví sen – tipy a triky

Tentokrát nás čeká zařizování bytu či domu zejména u novostaveb. Poradíme, jak vybrat barvy, jaká podlaha je nejvhodnější, naučíme vás dobře zkombinovat barvy a doplňky, vybrat kvalitní osvětlení a přidáme spoustu dalších praktických rad. Pojďte si zařídit byt s našimi designéry.

V dalším dílu se těšte na to, jak chce dcera pomoci své mámě – půjde hlavně o kuchyň a koupelnu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také