Bydlení

15. února 2019 16:00

redakce Prima Zoom

Krásné schodiště za málo peněz. Jak ze schodů udělat ozdobu bytu?

Na schodiště se v našich domovech trestuhodně zapomíná! Podívejte se, jak může být krásné, když mu dáte šanci zazářit.

Interiérové schodiště bývá považováno za jakousi šedou zónu domů a mezonetových bytů. Proč se jím příliš zabývat, stačí když plní funkci a dovede nás do patra. Ale to by byla veliká škoda!

Právě schodiště můžete přetvořit v designovou perlu a dominantu vašeho interiéru.

Přitom nebudete potřebovat žádné velké finance, chce to jen kreativní nápady, trochu šikovnosti a volný víkend, kdy se rozhodnete vyhrnout si rukávy!

Aby se vám lépe tvořilo a přemýšlelo, nabízíme pohled na některá úchvatná schodiště, která jejich majitelé přetvořili, aniž by při tom zruinovali svá konta.

Španělské schody

Dlaždičkové šílenství, nebo dokonalý trik, jak pozvednout obyčejné domácí schodiště? Můžete to zkusit také, samozřejmě s metrem v ruce. Vtip je v tom, že ani jeden schod nebude vypadat jako ten druhý. Pokud vám minimalismus nic moc neříká, tohle bude to pravé pro vás. Dejte pozor, aby barvy vynikly, proto nechte okolí schodů neutrální a už moc “nezdobte”.

Domácí obrazárna

Tohle je úplně typický příklad toho, jak se dá s malým rozpočtem udělat něco nádherného. Majitelé tohoto schodiště pojali stoupání vzhůru jako cestu rodinnými vzpomínkami. Ale udělali to velice stylově! Všechny rámy spolu ladí a fotografie jsou pěkně zapaspartovaně a hlavně – černobílé! To poslední je velmi důležité, aby byl výsledek čistý a elegantní.

Pozitivní vzkazy

Vzkazy na schodišti jsou poměrně oblíbenou metodou, jak zkrášlit obyčejné schodiště. Šablony a návrhy se dají už koupit předpřipravené, stačí si jen vybrat styl a úsloví. Každý krok bude znamenat pozitivní vzkaz, který tam na vás a vaše blízké bude čekat.

Knihovna

Harry Potter měl pod schodištěm svůj neutěšený pokojík, vy tam můžete mít skvělou knihovnu! Tohle důmyslné a úsporné řešení se hodí hlavně tehdy, když nemáte moc místa a šetříte každý metr. Knihovna nebo police pod schody není žádná truhlářská vysoká a zvládne ji i tatínek-kutil. Navíc vám obyčejné schody rozkvetou barvami obalů knih a budou nepřehlédnutelné!

Barevné a kontrastní

Skvělý trik, jak dodat nudnému interiéru šťávu a styl, je nabarvit schodiště výraznou nebo kontrastní barvou. Zní to trochu obyčejně, ale funguje to neskutečně a navíc vás to bude stát jen barvu a štětku. Majitelé tohoto schodiště zvolili výraznou barvu, což si vzhledem k okolní bílé, klidně mohli dovolit. Udělejte to také tak!

Legoland

Toto je trochu úlet, to přiznáváme. Ale na druhou stranu proč ne? Vaše děti z toho budou nadšené, zvlášť, pokud takové schodiště nevede hlavní halou, ale přímo k jejich pokojíkům. Na výrobě tohoto designu se navíc mohou samy kreativně podílet.

ku


Přečtěte si také