Zahrada

12. července 2018 06:00

Tereza Javorová

Hrací domek pro děti: 8 nápadů, které budou milovat

Děti lítají po zahradě a celé odpoledne o nich nevíte, nicméně je máte na dosah. V jejich hracím domečku! Prázdninová idyla? Proč ne! Pokud máte kousek pozemku, zařiďte pro děti jejich malé království, kde stráví nejkrásnější prázdninové chvíle.

Můžete tam mít třeba záhon s květákem, ale jestli tuhle ideu vyměníte za domek na hraní, děti vám budou vděčné!

Také si vzpomínáte na bunkry, staré altány, stany, domky na stromě a další schovávačky, které jste jako děti milovali? Vaše děti to mají stejně. Potřebují místečko, kam dospělí nemůžou, maximálně jim zajistí přísun zmrzliny, melounů a namazaných chlebů. Dopřejte jim ho alespoň v létě o prázdninách! Inspirujte se, jaký domeček jim můžete zařídit.

Jednoduchý

Seversky čistý, bez zbytečných ozdob, a přece útulný a hravý. Domeček nemusí být supersložitý, a přitom může udělat hodně radosti i parády. Podobný zvládne tým šikovných rukou členů domácnosti a děti si ho můžou vyzdobit po svém.

Stanový

Napůl dům a napůl stan se bude vašim dětem líbit. Skloubí to nejlepší z obojího a až přijdou plískanice, jednoduše necháte na zahradě konstrukci a plachtu sbalíte na příští léto.

Karavan

Za prázdninový karavan dětských snů vás budou vaše ratolesti milovat. K výrobě vám bude stačit starý podvozek a trochu překližky a prken. Pak už se fantazii meze nekladou a nejlepší na zahradním dětském karavanu bude, že může OPRAVDU jezdit.

Loď

Vzhůru na palubu, dálky volají, vítr už příznivý vane nám… Možná se nedostanete k moři, ale to vůbec nevadí. Když budete mít loď na zahradě a s pirátskou vlajkou k tomu, komu vadí, že nejste v Chorvatsku?

Na stromě

Domek na stromě je klasika, po které touží nejedno dítě. Takže pokud se můžete chlubit, že vám na chalupě roste pěkný dub, lípa nebo rozložitý ořech, máte napůl vyhráno! Jen se poraďte se zkušenými staviteli a dbejte na stabilitu bezpečí a přijatelnou výšku.

Teepee

Indiáni útočí, bílí osadníci se ale nedají! I tak může vypadat letošní památná prázdninová bitva na vaší zahradě. Indiáni ovšem budou potřebovat pořádné bytelné teepee, kde se mohou schovat, případně v něm strávit se spacákem i několik nocí.

Opravdový

Je to? Není to? Opravdový dům? Jen měřítko je jiné! Realistické pojetí domku ocení hlavně malé hospodyňky a pantátové, kteří touží po něčem “doopravdy”.

Přírodní

Tak tenhle si budou pochvalovat děti, které chtějí zmizet rodičům z očí, zato je mohou celý den pozorovat z tajného a maskovaného úkrytu!

(ku)


Přečtěte si také