Velikonoce

4. března 2020 06:00

Tereza Javorová

5 nápadů na velikonoční dekorace, které zaženou jarní únavu

I když to tak zatím venku nevypadá, jaro je tu! Alespoň to kalendářní. Přineste si trochu jarní nálady do svého interiéru a zažeňte únavu po dlouhé zimě. Zkuste tyto krásné dekorace v teplých a zářivých barvách, které oživí váš domov po zimním spánku.

Čerstvé květiny

Zaručeným způsobem, jak oživit váš interiér, jsou květiny. Mezi ty jarní patří například hyacint, který má velmi rozmanitou paletu barev. Narcisy a tulipány pak stačí dát do vázy s vodou a o krásnou dekoraci je postaráno. Pokud zvolíte barevnou vázu v nějaké kontrastní barvě jako na fotce níže, vytvoříte už tak zajímavou a jednoduchou dekoraci.

Kočičky

Kočičky jsou symbolem jara a Velikonoc a v jarním interiéru by rozhodně neměly chybět. Tyto mladé větvičky vrby jívy začínají na jaře pučet mezi prvními. Jednoduchou dekoraci z nich můžete opět udělat pouhým postavením do vázy s vodou. Na větvičky pak zavěste roztomilé drobné ozdobičky.

Velikonoční věnec

Až budete u dveří vítat koledníky spomlázkou, neměl by na nich chybět pověšený velikonoční věnec. Na trhu je možné sehnat různé druhy již hotových věnců, avšak některé bývají často kýčovité. Jeho výroba je přitom jednoduchá. Sežeňte si pár mladých větviček a proutí a pusťte se do díla. Na věnec pak pomocí tavné pistole přilepte různé dekorace, jako jsou sušené květiny, skořápky vajec a podobně. Nádherně vypadá i zlatice.

Svícny

Vyrobte si dekoraci na slavnostní tabuli ze skořápek a zbytků svíček. Vyfoukněte si několik vajec, následně odlomte horní část skořápky. Do skořápek odlijte vosk ze zbytků svíček a nezapomeňte na knot svíce. Poté jednotlivé svíčky ze skořápek rozprostřete na tác, který můžete ozdobit například mechem, větvičkami a dalšími přírodními materiály. Jednotlivé skořápky ozdobte peříčky a máte hotovo.

3D dekorace

V dnešní době lze na 3D tiskárnách vytisknout už téměř cokoliv, tak proč ne třeba velikonoční dekorace? Více zruční „kutilové“, kteří umí ovládat 3D program na modelování, si mohou vytvořit model na vlastní návrhy a následně si je nechat vytisknout v některých specializovaných obchodech, které 3D tisk nabízejí. Jedním si můžete být jistí: nikdo nebude mít stejnou výzdobu jako vy!

(aso)

Další články:


Přečtěte si také