Velikonoce

28. března 2019 14:00

redakce Prima Zoom

Modřenec, petrklíč, narcis, pomněnka i ladoňka: Jarní květiny, které sluší Velikonocům

Přemýšlíte nad tím, jaké květiny budou hrát letos prim ve vašich velikonočních dekoracích? Zkuste vsadit na modro-žluté ladění, které evokuje paprsky jarního slunce i nádherně modrou oblohu. Už cítíte ve vzduchu jaro?

Pomněnky

Díky tomu, že Velikonoce se letos slaví až vpolovině dubna, můžete do svých dekorací zařadit i něžné pomněnky. Mají tu skvělou vlastnost, že i řezané ve váze vydrží velmi dlouho čerstvé, stačí jim jenom pravidelně měnit vodu. A vkvětináči vás budou těšit po celé jaro, jejich kvítky budou postupně nakvétat. Pomněnky jsou oblíbení hlavně díky své netradiční modré barvě. Modře ale kvete i mnoho jiných rostlin, které můžete pěstovat.

Petrklíče

Klasické petrklíče neboli prvosenky jarní, už se zpřírody pomalu vytrácejí. Ale pokud máte to štěstí, že vám kvetou na zahrádce, můžete si je vyrýt a přesadit do květináče, a pak je zase vrátit na záhon.

Modřence

Velmi oblíbené jarní cibuloviny najdete často narychlené vnabídce květinářství již časně zjara. Bohužel mají tendenci vteple hodně vytahovat a stvoly pak neudrží váhu květů. Přenášejte je proto alespoň na noc do chladu.

Ladoňky

Na zahradách běžně pěstované jarní cibuloviny, které velmi rády zplaňují a stěhují se tak samy po okolí. Krátkodobě je můžete pěstovat i doma vkvětináči a na podzim cibulky vraťte na zahradu.

Narcisy

Narcisy mohou váš slavnostní stůl zdobit ve formě řezané i pěstované vkvětináči. Vysazené vnádobě většinou koupíme odrůdy smnohem menšími, zato četnými květy, řezané naopak bývají vnabídce květinářství narcisy velkokvěté. Do vázy je vkládejte raději samostatně, protože vylučují jedovatý sliz, který ostatní květiny špatně snášejí.


Přečtěte si také