Koupelny

26. září 2017 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Podívejte se do extravagantní koupelny hollywoodského režiséra. Je okázalá, šílená, ale má šmrnc

Hollywood je Mekkou filmařů. Pojďte se s námi podívat, jak vypadá koupelna jednoho z nich. Nachází se v domku z 50. let. Aby ale držela krok s dobou, prošla zajímavou renovací, která jí vtiskla nezaměnitelný industriální ráz.

Možná vás překvapí, jak velké nebo spíše malé koupelny se v50. letech vHollywoodu navrhovaly. Ta, do níž nahlédneme, má na délku necelé tři metry a na šířku o něco víc než metry dva. Přesto se tu díky interiérovému designérovi Brianu Patricku Flynnovi a tesaři Michaelu Forbesovi podařil doslova zázrak.

Celé jejich dílko jim ještě před začátkem práce v koupelně komplikoval nízký rozpočet. Možná ale, že se zněj vyklubalo jedno velké plus. Autoři renovace se totiž zaměřili na nejdostupnější materiály a zařízení. Místo obkladaček obložili koupelnu nařezanými prkny různé barvy, a část dokonce jen nabarvili černou barvou na tabule.

Autoři renovace měli omezený rozpočet, ovšem fantazie jim v žádném případě nechyběla. Inspirovali se extrémními kontrasty, které jsou někdy vidět i na filmovém plátně. Foto: Brian Patrick Flynn

To ale není vše. Byli si vědomi, že původní vybavení koupelny nebylo až tak zničené, a tak jej využili. Umyvadlo a vanu převlékli do nové zářivě červené barvy a jako podlahovou krytinu využili korek, který byl používaný i v50. letech. Hodnota nemovitosti, když jsou vní použity původní nebo původním blízké materiály, získává na vyšší hodnotě.

Ke konci hlavních prací už stačilo jen doladit osvětlení. Vduchu industriálu stropní osvětlení umístili do vedení černých instalatérských trubek a na stěnu zas připevnili lampu, kterou bývají vybaveny hlavně venkovská hospodářská stavení.

I závěs má svůj originální vzhled. Je sešitý zněkolika nepromokavých látek. Původní koupelna tak získala doslova nezaměnitelný ráz. A my dodáváme, že i notný sexy šmrnc! Podívejte se do galerie.


Přečtěte si také