Koupelny

18. listopadu 2016 06:00

Markéta Zídková

Jak si zútulnit domov? Máme tipy, co nestojí moc a přitom dokážou víc, než se může zdát!

Nemáte zrovna na rozhazování a přitom vaše hnízdo volá po změně, která posune interiér blíže k vašim vysněným představám? Nemusíte si zoufat. Tyto nápady se sice v rámci nápaditosti rovnají ceně zlata, za to jejich realizace vám zabere jen trochu toho času, a to vše s minimem peněžních prostředků.

Stěny, které nejenom stojí, ale i promlouvají

Pokud jste kývli na sněhobílý nátěr s vědomím, že bílá je univerzální, ale teď se trápíte tím, že ve skutečnosti je víc nijaká, než se může zdát, nemusíte ihned sahat po plechovce s barvou a po válečku. Zkuste nápadité samolepky. Díky nim se může vaše zdivo pochlubit vámi milovaným citátem, který pro vás znamená něco jako recept na štěstí, nebo mottem, co vás nakopne k tomu jít si za svými sny. Nádherně se tento motiv bude vyjímat například místo čela vaší manželské postele nebo uprostřed stěny v jídelně. S jemnými samolepkami vnesete také do dětského pokoje nádech něžné romance, a to i za předpokladu, že zvolíte účelný dřevěný nábytek bez pohádkových motivů.

Tapety stačí na jednu dvě stěny; foto: Apartmenttherapy.com

Přijdou vám nástěnné samolepky v místních obchodech drahé? Mrkněte se na internet, právě tapety můžete koupit přes net. Využít ale můžete i tapety, a to tak, že do jejich krásy zahalíte jednu hlavní nebo hned dvě protější stěny.

Tapety v hlavní roli; foto: etsy.com

Koupelna jako ze žurnálu

Stýskáte si, že nemůžete natrefit na poličky, které by slušivě ukrývaly vaše heboučké osušky a ručníky? Jděte na to od lesa a nevyhazujte peníze za drahé kusy nábytku, když to jde i levněji. XXL proutěné košíčky zavěste na stěnu tak, abyste do nich mohli uložit nadýchané ruličky z ručníků. Další alternativu představují také dřevěné bedýnky. Neváhejte je obrousit, znovu nalakovat a pak připevnit na stěnu, ať jsou zase užitečné a neleží ladem v kůlně.

Plamen zahřeje; foto: woodesigner.net

Milujete relax ve vaně se skleničkou vína, s dobrou knihou a lehkým občerstvením? Ale vždy si marně lámete hlavu s tím, kam všechny ty propriety položit? Vytvořte si z palet menší stoleček, který bude přesně kopírovat rozměry vany, a budete mít vystaráno.

Útulná koupelna; foto: woodesigner.net

Svíčky a lucerny jsou teď na podzim prostě number one!

Milujete pohled na mihotavý plamínek svíčky a koukáte po svícínku, který tu podívanou ještě o kapku víc umocní? Zapomeňte na štaci po obchoďácích, v našem případě si hravě vystačíte s tím, co najdete doma. Do větších či menších zavařovaček nasypte rýži (nebo klidně dekorační písek – ten je ale dražší) a zasaďte do hromádky vyšší širokou svíčku smetanové barvy. Svícny pak můžete umístit nejenom na terasu, balkon, ale třeba i do koupelny. Zavařovačky lze také zkrášlit krajkou, režným provázkem, sametovou stužkou, pomalovat barvami na sklo nebo vyzdobit za pomoci drátků.

Originální svícny; foto: Lifehacker.com

Soukromá vinotéka za pár korun s vůní venkova

Stlučte bedýnky k sobě, ať už na výšku, či na šířku, a zaplňte tímto home made regálem kout pod schodištěm, prázdnou chodbu, obývák nebo třeba spíž. Vaši sbírku vín budete mít nejenom po ruce, ale navíc získáte přehled o tom, jaká vína máte a které druhy je nutno doplnit. Nezapomeňte váš vinný regál obohatit o vývrtku, skleničky a třeba i o vhodné doplňky ke konzumaci tohoto lahodné moku a to za předpokladu, rozhodnete-li se mít tento kus nábytku v obytné části vašeho domova.

Čelo postele, které jen tak někdo mít nebude: Jedině vy!

Zvolili jste postel bez čela, nebo s jeho polstrovanou, leč decentní variantou? Znásobte celý výsledek na druhou za pomoci báječného nápadu. Na dokonale hladké dřevěné prkno si načrtnete obrázek, jehož obrysy vyplníte režným provázkem. Můžete jej upevnit jak lepidlem, tak také tavnou pistolí. Určitě ale není potřeba vymýšlet náročné kreace, v jednoduchosti je totiž krása. Však posuďte sami!

Jedinečný obraz; foto: hometalk.com

(lz)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také