Bydlení

15. října 2014 05:20

Markéta Zídková

Zachumlejte se! Trendy tipy na útulný podzimní domov

Aktuální trendy pro letošní podzim přinášejí vizi útulného domova, ve kterém budeme na podzim a v zimních měsících nerušeně odpočívat díky měkkým a příjemným kožešinám a pleteným plédům rozmanitých barev.

Na podzim člověk nerad vytahuje paty z domova, o to víc ocení, když si doma vytvoří útulné a hřejivé prostředí. Pokud máte chuť domov trochu osvěžit, podzim je ideální. Nejrychlejší změnou jsou nové deky, polštářky... A tak není od věci vědět, co tento podzim frčí:

BarvičkyBarevné spektrum v interiéru se pohybuje od metalických odstínů, jako jsou například měděná a elegantní lesklá stříbrná, po světle i tmavě šedou, šedomodrou až tmavě petrolejově modrou, pudrově růžovou až tmavě vínovou, matně cihlovou, mentolovou až lahvově zelenou a klasickou černou. Objevuje se zde také kombinace surového dřeva a jemných linií čirého skla či porcelánu.

V popředí zůstávají i geometrické tvary, uplatněné jako potisk nebo linie na porcelánu, vázách, lampách a nábytku. Viditelná je i nekonečná inspirace přírodou na strukturách, površích i materiálech: surové neopracované dřevo, proutí, strukturovaný kámen, hladký bílý mramor, potisky se zvířecími a přírodními motivy na textilu nebo svícnech, motiv přírodní krajiny a stromů... Přírodu nacházíme ale i mezi dekoracemi, jako jsou větvičky, peříčka, listy, parůžky, větve s jehličím, šišky či kůra.

Podobné články

Terasa a zahradaNepřehlédnutelné lucerny všech tvarů a velikostí jsou nyní výrazným prvkem na terase či zahradě, kombinují se ve více velikostech a tvarech na jednom místě. Oblíbené barvy jsou lesklá stříbrná, černá, matně šedá, bílá nebo měděná. Na zahradách se objevuje proutí, a to především v podobě různých košů a košíků na skladování ovoce, zeleniny a dřeva.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také