Nahlédněte do 15 koupelen snů. Kterou si vyberete?

Koupelna může být mrňavá a docela nevzhledná místnost, ale může se proměnit i v kousek umění. Podívejte se na koupelny, které nás nadchly a ve kterých se dá najít spousta inspirace.

Výrazné barvy

Koupelna nemusí být jenom bílá nebo béžová, můžete si v ní pohrát s barvami i materiály. Tahle kombinace modré a bronzové vypadá skvěle.

Tmavé dlaždičky

Černé dlaždičky vypadají elegantně a luxusně. Mají ale jeden zásadní problém. Jakákoli kapka vody na nich bude vidět. Budete tak muset koupelnu mnohem častěji umývat.

Retro

Vana na nožičkách, černobílé dlaždičky a nějaká výrazná barva. To je základní mix pro retro koupelnu, která si vezme z minulosti jen to nejlepší.

Květiny

Vázu většinou umístíme na stůl v jídelně nebo do obývacího pokoje. Co ale s květinami vyzdobit i koupelnu? Bude to vypadat geniálně!

Rostliny

Pokud nechcete pořád měnit vodu ve váze a květiny, sáhněte po rostlinách, kterým nevadí vlhkost a v koupelně se jim bude dařit. Více najdeteZDE.

Venkovská vila

Nebo se podívejte, jak se vypadaly koupelny v prvorepublikových vilách. Staré skříňky můžete natřít a i ty, které dřív byly určené pro kuchyň teď můžete využít v koupelně.

Starý rám

I když máte moderní koupelnu, můžete ji doplnit zrcadlem ve starém rámu. Ponechte ho v zašlém nebo rovnou oprýskaném stavu.

Šedá barva

Není to zrovna tradiční barva, ale hodí se téměř kamkoli. Koupelny nejsou výjimkou. Podívejte, jak jí to sluší tady:

Velké okno

Při přestavbách mnohdy měníme dispozici a může se stát, že se nám koupelna bude víc hodit v místnosti s velkým oknem. To je vaše výhoda. Koupelny s velkými okny totiž vypadají skvěle!

Art deco

Dvacáté roky přinesly úžasné kombinace barev a materiálů. Zároveň to bylo období plné elegance. Podívejte se, jak vypadaly tehdejší koupelny a inspirujte se jimi.

Rustikální minimalismus

Venkovské koupelny mohou často vypadat přeplácaně, ale tahle koupelna snoubí to nejlepší z minimalismu s klasickým rustikálním materiálem - dřevem.

Moderní a staré

Dohromady jim to jde. Umyvadlo se zrcadlem je starší a sprchový kout zase úplně nový. Funguje to.

Pohovka

Pokud je koupelna ve velké dobře větrané místnosti, přežije tu i polstrovaný nábytek. Tahle zámecká elegance je snem.

Staré nově

Koupelnu můžeme doplnit starými dekoracemi, nebo do ní umístit starožitný nábytek. Obklady z letitého dřeva taky vypadají fantasticky.

Devatenácté století

Pro inspiraci si můžeme zajít daleko do minulosti. Takovákoupelna ale není pro každého...


Přečtěte si také