Kuchyně

4. března 2017 10:26

Markéta Zídková

Byt v novostavbě s krásným výhledem na Vltavu rozzářilo spojení starého a nového nábytku

Umělecké fotografie a kombinace starých kusů nábytku s moderním zařízením propůjčí osobitý ráz i bytu v novostavbě. Podívejte se, jak se to podvedlo designérkám v případě jednoho menšího interiéru v Praze na břehu Vltavy.

Není divu, když po koupi jakéhokoli bytu, tím spíše pak v pražské novostavbě, nezbývá mnohasettisícový rozpočet na kompletní nové vybavení předních italských nebo severských výrobců. Řešením může být příhodná kombinace méně nákladných soudobých kusů nábytku s retro stylem použitého zařízení. Sestavit takový výběr tak, aby se v něm jednotlivé protiklady doplňovaly a nepůsobily tedy nijak rušivě, mohou pomoci bytoví designéři.

Příklad výše zmíněného bytu o dispozici 2+kk ukazuje, jak propojení starého a nového může vyústit dokonce ve svěží a velmi pozitivní interiér. Přitom nejde o žádné drahé zařízení. Šatní skříň a toaletní stolek z 30. let, nadčasové jídelní židle Brusel stejně jako retro křeslo z let 60. patří k finančně dostupnému nábytku, který je běžně ke koupi v antik bazarech.

„Zařizovat interiéry v tomto duchu nás velmi baví, protože je to cesta, jak vytvořit estetické prostředí za velmi rozumných nákladů,“ vysvětluje autorka předmětného návrhu na stránkách studia Ambiente design.

Kromě spojení starého a nového nábytku dodaly bytu půvab a jedinečnou atmosféru také fotografie Lenky Faltejskové, Lucie Verrall a Morgaine La Fay.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také