reklama

Zkraťte dětem čekání na Vánoce a vyrobte si společně vlastní adventní kalendář. Máme pro vás inspiraci!

skrivaa
22. listopadu 2017
Adventní kalendář je klasika, která nesmí v předvánočním čase chybět, zvlášť máte-li doma natěšené děti. Přinášíme vám několik tipů, jak kalendář letos ozvláštnit. Zkuste si ho vyrobit podle naší inspirace a začít vpouštět do bytu předvánoční atmosféru.
reklama

Děti adventní kalendář milují a každý den se těší na nové překvapení, které je přiblíží k jejich vytouženým Vánocům. Nemusíte jim ale kupovat adventní kalendáře v obchodě, které jsou plné nekvalitní čokolády. Raději si jedno mrazivé odpoledne vyrobte s celou rodinou originální adventní kalendář jen podle vaší fantazie. Malé uličníky zabavíte a společně strávíte předvánoční čas.

1) Rustikální pytlíčky z juty

Z jutové látky vyrobte 24 malých pytlíčků. Ovažte je červenými mašlemi a navěste je na natažené provázky. Netřeba dodávat, že v každém pytlíčku se musí skrývat malé sladké tajemství.

Foto: istock.com

2) Jedlý z perníku

V rámci předvánočního pečení si upečte svůj vlastní adventní kalendář! Nejlepší budou perníčky, které nádherně provoní byt i vydrží v dobrém stavu do Vánoc a nezkazí se. Na každý kousek namalujte polevou příslušné číslo a nezapomeňte ho každý den společně sníst.

Foto: istock.com

3) Minidárečky před Vánoci

Udělejte si adventní dárečky. Připravte si 24 krabiček, ideálně velikosti od zápalek, krásně je zabalte do pestrých papírů a nazdobte jako opravdové dárky. V každém se bude skrývat maličkost, kterou si děti denně rozbalí. Balíčky naaranžujte pod smrkovou větev nebo malý stromek v květináči.

Foto: istock.com

4) Kartičky s vánočním poselstvím

Další tip na kalendář je ještě jednodušší. Z barevných papírů nebo vánočních fotografií vystříhejte kartičky, opatřete číslem z jedné strany a krásným slovem z druhé strany. Každý den, až si jeden sejmete, přečtete si slovo jako láska, klid, mír, radost a podobně. Lístečky navěste pomocí malých kolíčků na provázek a naaranžujete do tvaru stromečku.

Foto: istock.com

5) Adventní kapsář z plsti

Kalendář si můžete i ušít! Zvolte podobu praktického a efektního kapsáře, který zvládnete bez problémů z několika obdélníků červené a bílé plsťové látky. Čísla dnů vystříhejte z kontrastní barvy a na kapsičky je klidně nalepte. V každé kapsičce se bude skrývat malé překvapení, které ukrátí dlouhý čas do Vánoc.

Foto: istock.com

6) Ořechová větev

Krásná a staročeská bude i “oříšková” verze kalendáře. Potřebujete suchou větev do vázy a 24 velkých celých vlašských ořechů. Ty šetrně rozlouskněte, zbavte jader, vybavte překvapením, znovu zalepte k sobě obě půlky skořápek a mezi ně vložte poutko na zavěšení. Po zaschnutí lepidla nebo tavicí hmoty ořechy nabarvěte na zlato a označte číslem. Všechny zlaté oříšky navěste na větev a každý den jeden rozlouskněte. Uvnitř se bude skrývat třeba čokoládka.

Foto: istock.com

7) Ozdobené adventní okno

Speciální hmotu na sklo si koupíte v potřebách pro výtvarníky. Z tubiček vymačkáte na hladkou podložku barevnou hmotu a “namalujete” z ní různé vánoční motivy. Po zaschnutí sloupnete celý kompaktní obrázek a můžete ho pomocí vody “nalepit” na sklo. Výroba takového adventního kalendáře bude bavit především děti!

Foto: istock.com

(ku)

Další články:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama