Vánoce

21. listopadu 2023 08:00

Tereza Javorová

Udělejte dětem adventní kalendář, který budou milovat. Máme pro vás inspiraci

Adventní kalendář je klasika, která nesmí v předvánočním čase chybět, zvlášť máte-li doma děti. Přinášíme vám několik tipů, jak kalendář letos ozvláštnit. Zkuste si ho vyrobit podle naší inspirace a vpustit tak do bytu kouzelnou předvánoční atmosféru.

Děti adventní kalendáře milují a každý den se těší na nové překvapení, které je přiblíží k jejich vytouženým Vánocům. Jejich nejrozšířenější variantou je papírová verze, ve které se nachází 24 okýnek vyplněných malou čokoládou, ovšem je to také nejnudnější verze.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Originální adventní kalendáře pro děti i dospělé!

Jak vyrobit adventní kalendář pro děti

Pojměte letos adventní kalendář trošku jinak. Je to pracnější než koupit kalendář v obchodě, ale dětem to udělá víc radosti. Bude skvělé, když si jedno listopadové odpoledne sednete s celou rodinou a vyrobíte originální adventní kalendář podle své fantazie. Malé uličníky zabavíte a společně strávíte příjemný předvánoční čas.

Rustikální pytlíčky z juty

Z jutové látky vyrobte 24 malých pytlíčků. Ovažte je červenými mašlemi a navěste je na natažené provázky. Netřeba dodávat, že v každém pytlíčku se musí skrývat malé, nejlépe sladké tajemství.

Jedlý kalendář z perníku

V rámci předvánočního pečení si upečte svůj vlastní adventní kalendář! Nejlepší budou perníčky, které nádherně provoní byt a vydrží v dobrém stavu do Vánoc a nezkazí se. Na každý kousek namalujte polevou příslušné číslo a nezapomeňte ho každý den společně sníst.

Minidárečky před Vánoci

Udělejte si adventní dárečky. Připravte si 24 krabiček, ideálně velikosti od zápalek, krásně je zabalte do pestrých papírů a nazdobte jako opravdové dárky. V každém se bude skrývat maličkost, kterou si děti denně rozbalí. Balíčky naaranžujte pod smrkovou větev nebo malý stromek v květináči.

Kartičky s vánočním poselstvím

Další tip na kalendář je ještě jednodušší. Z barevných papírů nebo vánočních fotografií vystříhejte kartičky, opatřete číslem z jedné strany a krásným slovem z druhé strany. Každý den, až si jeden sejmete, přečtete si slovo jako láska, klid, radost, pohoda a podobně. Lístečky navěste pomocí malých kolíčků na provázek a naaranžujete do tvaru stromečku.

Adventní kapsář z plsti

Kalendář si můžete i ušít! Zvolte podobu praktického a efektního kapsáře, který zvládnete bez problémů z několika obdélníků červené a bílé plsťové látky. Čísla dnů vystříhejte z kontrastní barvy a na kapsičky je klidně nalepte. V každé kapsičce se bude skrývat malé překvapení, které ukrátí dlouhý čas do Vánoc.

PŘEČTĚTE SI TAKY: Adventní kalendář s vánoční hvězdou potěší děti i dospělé. Dekorace ukryje sladké poklady

Ořechová větev

Krásná a staročeská bude i oříšková verze kalendáře. Potřebujete suchou větev do vázy a 24 velkých celých vlašských ořechů. Ty šetrně rozlouskněte, zbavte jader, vybavte překvapením, znovu zalepte k sobě obě půlky skořápek a mezi ně vložte poutko na zavěšení. Po zaschnutí lepidla nebo tavicí hmoty ořechy nabarvěte na zlato a označte číslem. Všechny zlaté oříšky navěste na větev a každý den jeden rozlouskněte.

Zdroj: autorský článek Adéla Skřivánková


Přečtěte si také