návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zkraťte dětem čekání na Vánoce a vyrobte si společně vlastní adventní kalendář. Máme pro vás inspiraci!

skrivaa , Vydáno: 22.11.2017
Adventní kalendář  nesmí v předvánočním čase chybět.
Autor: istock.com Adventní kalendář nesmí v předvánočním čase chybět.
Adventní kalendář je klasika, která nesmí v předvánočním čase chybět, zvlášť máte-li doma natěšené děti. Přinášíme vám několik tipů, jak kalendář letos ozvláštnit. Zkuste si ho vyrobit podle naší inspirace a začít vpouštět do bytu předvánoční atmosféru.

reklama

Děti adventní kalendář milují a každý den se těší na nové překvapení, které je přiblíží k jejich vytouženým Vánocům. Nemusíte jim ale kupovat adventní kalendáře v obchodě, které jsou plné nekvalitní čokolády. Raději si jedno mrazivé odpoledne vyrobte s celou rodinou originální adventní kalendář jen podle vaší fantazie. Malé uličníky zabavíte a společně strávíte předvánoční čas. 

1) Rustikální pytlíčky z juty

Z jutové látky vyrobte 24 malých pytlíčků. Ovažte je červenými mašlemi a navěste je na natažené provázky. Netřeba dodávat, že v každém pytlíčku se musí skrývat malé sladké tajemství.

Pytlíčky s překvapením Foto: Foto: istock.com

2) Jedlý z perníku

V rámci předvánočního pečení si upečte svůj vlastní adventní kalendář! Nejlepší budou perníčky, které nádherně provoní byt i vydrží v dobrém stavu do Vánoc a nezkazí se. Na každý kousek namalujte polevou příslušné číslo a nezapomeňte ho každý den společně sníst.

Perníkový kalendář patří mezi ty nejoblíbenější. Foto: Foto: istock.com

3) Minidárečky před Vánoci

Udělejte si adventní dárečky. Připravte si 24 krabiček, ideálně velikosti od zápalek, krásně je zabalte do pestrých papírů a nazdobte jako opravdové dárky. V každém se bude skrývat maličkost, kterou si děti denně rozbalí. Balíčky naaranžujte pod smrkovou větev nebo malý stromek v květináči.

Minidárečky ještě před Vánoci? Proč ne! Foto: Foto: istock.com

4) Kartičky s vánočním poselstvím

Další tip na kalendář je ještě jednodušší. Z barevných papírů nebo vánočních fotografií vystříhejte kartičky, opatřete číslem z jedné strany a krásným slovem z druhé strany. Každý den, až si jeden sejmete, přečtete si slovo jako láska, klid, mír, radost a podobně. Lístečky navěste pomocí malých kolíčků na provázek a naaranžujete do tvaru stromečku.

Nemusíte kupovat adventní kalendář s nekvalitní čokoládou v obchodě. Vyrobte si vlastní! Foto:  Foto: istock.com

5) Adventní kapsář z plsti

Kalendář si můžete i ušít! Zvolte podobu praktického a efektního kapsáře, který zvládnete bez problémů z několika obdélníků červené a bílé plsťové látky. Čísla dnů vystříhejte z kontrastní barvy a na kapsičky je klidně nalepte. V každé kapsičce se bude skrývat malé překvapení, které ukrátí dlouhý čas do Vánoc.

Máte doma starší kapsář? Přeměňte ho na adventní kalendář. Foto: Foto: istock.com

6) Ořechová větev

Krásná a staročeská bude i “oříšková” verze kalendáře. Potřebujete suchou větev do vázy a 24 velkých celých vlašských ořechů. Ty šetrně rozlouskněte, zbavte jader, vybavte překvapením, znovu zalepte k sobě obě půlky skořápek a mezi ně vložte poutko na zavěšení. Po zaschnutí lepidla nebo tavicí hmoty ořechy nabarvěte na zlato a označte číslem. Všechny zlaté oříšky navěste na větev a každý den jeden rozlouskněte. Uvnitř se bude skrývat třeba čokoládka.

Ořechy k vánočním svátkům patří. Foto: Foto: istock.com

7) Ozdobené adventní okno

Speciální hmotu na sklo si koupíte v potřebách pro výtvarníky. Z tubiček vymačkáte na hladkou podložku barevnou hmotu a “namalujete” z ní různé vánoční motivy. Po zaschnutí sloupnete celý kompaktní obrázek a můžete ho pomocí vody “nalepit” na sklo. Výroba takového adventního kalendáře bude bavit především děti!

Zapojte do výroby děti, bude je to bavit! Foto: Foto: istock.com

(ku)

Další články:

Najít správný dárek dá práci

„Levný“ není sprosté slovo. Máme pro vás nápady na finančně dostupné vánoční dárky

Jak si zařídit vánoční pohodu?

Vánoční pohoda: Jak si svátky užít bez stresu? Vyzkoušejte následující tipy

Klasické barvy rozzáří Vánoce

Udělejte si tradiční Vánoce. Jaké barvy vybrat a kde je použít?

Výroba věnce bude zábava pro celou rodinu.

DIY: Už máte adventní věnec? Vyrobte si ho sami doma! Jak na to?

reklama

Článek je zařazen v: Vánoce , děti , kreativita , rodina , inspirace , Ježíšek , DIY , adventní kalendář , nápady

reklama

Přečtěte si také