Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Police místo horních skříněk v kuchyni vypadají stylově. Máme pro vás skvělou inspiraci a praktické tipy

Jak to vyřešit, aby byly otevřené police co nejvíc praktické a zároveň dobře vypadaly?
Vydáno: 09.02.2018
Kuchyně v otevřeném prostoru působí díky policím vzdušně...
Kuchyně v otevřeném prostoru působí díky policím vzdušně... Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Působí na vás příjemným dojmem vzdušně zařízené místnosti, venkovský styl, máte rádi věci po ruce a na očích nebo prostě jen chcete vystavit na odiv krásné kousky nádobí ze své sbírky? Pak vás možná oslovila myšlenka otevřených polic v kuchyni namísto klasických skříněk, byť v ultramoderním designu. I taková standardní kuchyně má samozřejmě něco do sebe – uzavřené skříňky nabízejí spoustu úložného prostoru, navíc se na nádobí nepráší. Na druhou stranu, právě poličky, které můžete použít místo skříněk nebo jimi alespoň skříňky na stěnách doplnit, umějí z kuchyně udělat velmi osobitou a útulnou místnost.

Vzdušná a levná kuchyně

Pokud potřebujete opticky zvětšit prostor, je to také šikovné řešení. Kuchyně bude díky nim vzdušnější. A kromě toho, že otevřené poličky dobře vypadají, mají ještě jednu velkou výhodu. Takovou alternativní kuchyni si za pár korun zvládnete zařídit v podstatě sami – stačí jednoduché police, zvolený typ spojovacích úhelníků či jiných úchytů polic na stěnu, šrouby a hmoždinky. 

Svěží kuchyně, pěkné a zajímavé kombinace Foto: Svěží kuchyně, pěkné a zajímavé kombinace. Foto: Pinterest/PureWow

 

Tipy pro větší praktičnost

Ale nutno přiznat, že pro milovníky minimalismu to není úplně ideální řešení. A také pro ty, kdo neradi uklízejí. Velkou nevýhodou otevřených polic je totiž nutnost častějšího utírání prachu nejen na poličkách, ale i na vystaveném nádobí. Zejména v kuchyni může být prach i velmi mastný. I tuto nevýhodu ale lze do určité míry vyřešit. Pokud se pro otevřené police rozhodnete, je lepší je umístit dál od varné plochy a mít na nich především nádobí, které se denně používá. Tak na něm prach nestihne ulpět. Otírání prachu ze samotné police se ale opravdu čas od času nevyhnete. 

Opět elegantně vyřešený spojovník mezi plnými skříňkami... Foto: Spojovník mezi plnými skříňkami... Foto: Pinterest/Junkaholique.com

 

Elegantně také vypadají otevřené police, které jsou nakombinované se standardními skříňkami. Ty mohou být poličkami třeba zakončené na bocích nebo mohou být police umístěny mezi skříňkami. Toto řešení může být někdy ideální, spojíte příjemné s užitečným. Do tohoto otevřeného prostoru pak můžete umístit například osobité dekorativní předměty po babičce nebo opět často používané nádobí.  

Aby kuchyně a stěny nepůsobily neuspořádaně, je lepší, pokud nejsou poličky zaplněné spoustou drobných nesourodých věcí. Hezčí a praktičtější je umístit na ně větší kousky, případně použijte hezké dózy nebo boxy, do kterých drobnosti uložíte. 

Nebojte se mezi nádobí či jiné nezbytnosti na poličkách umístit třeba také květináče s pokojovkami či bylinkami nebo zarámovaný obrázek. To vše dodá kuchyni šmrnc a originální duši.

Kuchyně v retro stylu. Otevřené poličky nesmí chybět... Foto: Kuchyně v retro stylu. Otevřené poličky nesmějí chybět... Foto: iStock

 

Inspirace

Jak a kde můžete v kuchyni poličky umístit, jak je elegantně nakombinovat s klasickými skříňkami a co do nich umístit, se můžete nechat inspirovat v naší bohaté fotogalerii.

 

Ivana Kropáčková

Článek je zařazen v: kuchyně , domácnost , police , otevřené police , country styl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama