Kuchyně

5. května 2016 14:47

Markéta Zídková

Tři možnosti pro jednu kuchyň

Prima living ve spolupráci se společností ORESI přinesl soutěž o kuchyň za 100 000 Kč.

Zúčastnili jste se také jarní soutěžní hry Česko mění kuchyně" o kuchyňskou linku od Oresi za 100 000 Kč? Prima Living v ní spolupracuje s největším prodejcem kuchyní, společností Oresi, která právě novou kuchyňskou linku vyrábí pro rodinu paní Zuzany Vilhelmové, jíž jste poslali nejvíce hlasů.

Jak jste zaznamenali, návrháři a architekti z Oresi připravovali také vizualizace kuchyní pro některé z vás. Z vašich fotografií vybírali taková prostředí, aby velikost místností a jejich dispozice nabídly řešení a inspiraci na zařízení nové kuchyně co největšímu množství budoucích majitelů nových kuchyní.

ZDE jste s námi soutěžili o kuchyň za 100 000 Kč.

Pro dnešní den jsme z galerie fotografií vybrali snímek paní Veroniky Povové, která svůj soutěžní snímek pojmenovala „Kuchyň pro naši rodinku.“ Majitelka kuchyně Veronika Povová bydlí s manželem a dvěma malými syny v panelovém domě. Původně uvažovali o hypotéce na dům, ale ta jim nebyla schválena, a tak se pustili do postupné rekonstrukce bytu. Předělali dětský pokojíček, po něm ložnici, následovala chodba i obývák.

V nové kuchyni by se vařilo lépe

Do komentáře pod fotografií kuchyně, kterou zaslala do soutěže, Veronika napsala: „Po rekonstrukci bytu nám na kuchyň už nezbyly finance. V loňském roce se nám narodil druhý syn a při dvou dětech se penízky dávají jinam než do domácnosti.“ Když objevila na webových stránkách TV Prima soutěž o novou kuchyň, zaslala do ní foto své kuchyně. Štěstí se má vyjít v ústrety.

Při pohledu na fotografii je jasné, že kuchyň proměnu potřebuje. A jak paní Veronika prozradila, novou kuchyň by si zasloužil její manžel, který je ve vaření mnohem lepší než ona, protože je vyučený kuchař. Ale sama věří, že v nové kuchyni by se i jí vaření dařilo mnohem lépe.

Paní Povová nám také prozradila, že kuchyně Oresi ji zaujaly už dříve a byla se s jejich sortimentem a možnostmi, jak je uplatnit ve svém bytě, seznámit v pražském studiu Oresi v Paláci Gemini na Pankráci. Protože se problém s řešením dispozice malé kuchyně v panelových domech týká většího množství jejich obyvatelů, připravili jsme pro paní Veroniku další návrhy nové kuchyně, které mohou posloužit jako inspirace i dalším soutěžícím. Všechny projekty, které se na našich stránkách ještě objeví, byly architekty a prodejci v kuchyňských studiích Oresi připraveny ještě před ukončením soutěže. A my doufáme, že budou inspirací i pro další čtenáře.

Tři podoby jedné kuchyně

„Majitelka si do daného prostoru přála bílou kuchyňskou linku sestavenou do tvaru písmene „U“, aby tu měla co nejvíce úložných prostor. Návrh jsme pro ni připravili, ale tento prostor se dá pojmout i dalšími způsoby“, upozorňuje Vladimír Šébl, vedoucí studia.

„Z nabídky ekonomické třídy Dolti jsme vybrali kuchyň Viqtory v módním reliéfním dubovém dekoru. Ten se nikdy neokouká, je tradiční a tím i nadčasový a velmi dobře se snáší s ostatním vybavením interiéru. Navíc je světlý, proto je vhodný do menších prostor,“ vysvětluje Zuzana Schulzová, návrhářka z prodejny Oresi na Pankráci v Praze 4.

Kuchyň paní Veroniky v daném prostoru může mít podobu písmene „U“, „L“ nebo sem lze nainstalovat dvě lineární linky proti sobě. A na kolik by kuchyňská sestava Viqtory zákaznici vyšla? Za nábytek by v případě sestavy do „U“ s využitím akčních slev zákaznice zaplatila 45 994 Kč. Linka instalovaná do „L“ bez vestavěné lednice by stála 30 426 Kč a dvě linky proti sobě by stály 60 502 Kč. Jak je vidět, výsledné ceny za nábytkové sestavy jsou příznivé, přestože návrháři použili dražší prosklené horní skříňky a spodní moduly s výsuvy.

Svou kuchyň si za pomoci rozmanitých plánovačů můžete zkusit navrhnout sami. Ale s radami a znalostmi profesionálů svůj sen o dokonalé kuchyni zrealizujete bez problémů.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také