Jak na to

28. října 2022 11:45

Gabriela Svoboda

Pepa se opět pustí do nového projektu - renovace zdi v obýváku

Návody na rekonstrukci, vyrábění, budování i tvoření pro všechny, kteří nevědí, z které strany a jak začít, přináší Libovky Pepy Libického. Kromě větších projektů, ve kterých moderátor a kutil Pepa Libický názorně ukazuje, jak pracovat s nářadím a nástroji i jaké vybrat materiály a technologie, přináší i rubriku Minutový manžel s tipy a triky na drobné domácí úpravy, které ocení opravdu každý.

Přichází období, kdy se s projekty přesuneme zvenku dovnitř, a tak se Pepa pustí do renovace zdi v obýváku a obloží ji cihlovými pásky. Nejprve si celou místnost připraví – od zdi odstěhuje nábytek, fólií s páskou a kartony zakryje podlahu. Odstraní staré tapety i světlo a celou stěnu zabrousí velkou špachtlí a mřížkou na sádrokarton. Díru v omítce zazáplatuje kusem sádrokartonu. Pak se zbaví nepořádku, vše znovu načisto zakryje a natáhne zeď namíchaným lepidlem. Na lepidlo pak přilepí namazané kusy pásku a nechá zaschnout. Následovat bude ještě spárování.

Coby Minutový manžel Pepa ukáže, jak spojit nerezový vlnovec bez lisování za použití gumových kroužků, pojistky a převlečné matky.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 30. října 2022 v 12.45 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky vyrábění

Přečtěte si také