Jak na to

1. dubna 2022 12:45

Gabriela Svoboda

Pepa se pustí do obkládání stěn velkoformátovou dlažbou

Návody na rekonstrukci, vyrábění, budování i tvoření pro všechny, kteří nevědí, z které strany a jak začít, přináší Libovky Pepy Libického. Kromě větších projektů, ve kterých moderátor a kutil Pepa Libický názorně ukazuje, jak pracovat s nářadím a nástroji i jaké vybrat materiály a technologie, přináší i rubriku Minutový manžel s tipy a triky na drobné domácí úpravy, jež ocení opravdu každý.

Pepa se tentokrát opět podívá do letního sídla, kde ho čeká obkládání stěn velkoformátovou dlažbou. Aby se dlažba Pepovi lépe řezala, vyrazí si nejdřív půjčit speciální pilu. Pak se pustí do vyrovnání jedné ze zdí sádrokartonem, aby na ní vytvořil ideální pravý úhel. Sádrokarton snadno přilepí polyuretanovou pěnou. Pak si zařízne jednotlivé dlaždice a namíchá flexibilní lepidlo. Pomocí hladítka a lžíce natáhne lepidlo na stěnu a pak na dlaždice samotné. A začne obkládat. Opatrně si bude počínat kolem zrcadel a u stropu, nezapomene dodržovat stejné spáry a všechny dlaždice rovnat pomocí vodováhy. Před spárováním ještě namontuje do koupelny sanitu a pak je hotovo.

V Minutovém manželovi si Pepa poradí s utopeným přívodem vody, a to pomocí šikovného prodloužení, které nezapomene pořádně utěsnit.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 3. dubna ve 12.45 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také