Jak na to

24. března 2023 12:40

Gabriela Svoboda

Stavba plůtku nepočká, Pepa se do ní pustí se vší vervou

Návody na rekonstrukci, vyrábění, budování i tvoření pro všechny, kteří nevědí, z které strany a jak začít, přináší Libovky Pepy Libického. Kromě větších projektů, ve kterých moderátor a kutil Pepa Libický názorně ukazuje, jak pracovat s nářadím a nástroji i jaké vybrat materiály a technologie, přináší také rubriku Minutový manžel s tipy a triky na drobné domácí úpravy, které ocení opravdu každý. Letos nově nabízí rubriku Lekce pro syna, ve které na

Pamatujete na pokládku velkoformátové dlažby u pergoly? Čas grilování už je za rohem, a tak se Pepa pustí do stavby plůtku, který oddělí relaxační část od zbytku zahrady. Dřevěné hranoly naformátuje, jejich konce stylově seřízne a celé je natře lazurou 3 v 1. Založí spodní řadu sloupků, pěnou k nim přilepí i řadu vrchní a nezapomene na druhou vrstvu nátěru. Demontuje staré zábradlí kolem pergoly a do sloupků zasune natřené rámy.

V Minutovém manželovi předvede dva druhy vrtání – do betonu a do duté cihly. Poradí, jakou vybrat vrtačku i vrták, aby to šlo jako po másle, třeba i do železobetonu.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 26. března 2023 ve 12.40 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také