Provoňte si koupelnu levandulí: Tuto dekoraci vyrobíte z obyčejného mýdla

Také milujete vůni levandule, která vám připomíná dovolenou ve slunné francouzské Provence, léto, prázdniny… Tahle oblíbená bylinka svou vůní dokáže nejen uklidnit pocuchané nervy, ale také navozuje pocit svěžesti a čistoty. Vytvořte si báječnou dekoraci do koupelny z mýdla a sušené levandule!

Vykvetla vám na zahrádce levandule a vy jste ji nechali, pro radost motýlům i včelám, kvést až do úplného odkvetení? Nevadí, levanduli můžete stříhat a sušit v podstatě v kterékoli fázi jejího růstu. Po odkvětu už nebude tak krásně modro fialová, ale po usušení se bude hodit do látkových sáčků na provonění prádla i do mýdlových koulí.

Co budete potřebovat na mýdlovou kouli

  • mýdlo
  • struhadlo

Jak budete postupovat při výrobě mýdlové koule

1. Nastrouhejte mýdlo

Mýdlo nastrouhejte na hrubém struhadle do misky. Zvolte nějaké s nevýraznou vůní, aby se mohla prosadit sušená levandule nebo naopak s vůní přímo levandulovou.

2. Přilijte vodu

Do nastrouhaného mýdla přilijte trochu vody a vypracujte vláčnou hmotu.

3. Přidejte levanduli

Do mýdlové hmoty přisypte sušené květy levandule a promíchejte.

4. Vytvořte kouli

Vytvořte mýdlovou kouli, kterou ještě obalte v sušených květech levandule a napíchněte ji na silnější pletací jehlici. Kouli nechte zaschnout a ztvrdnout.

5. Připravte si provázek

Ustřihněte asi čtyři metry lněného provázku, přeložte ho na polovinu, uchyťte třeba za kliku na dveřích a začněte stáčet. Provázek opět přeložte na polovinu, vznikne krásně stáčená šňůra.

6. Protáhněte provázek

Stočený provázek protáhněte dírkou v mýdlové kouli a uvažte na větší uzel.

Zdroj: Simona Sedláčková


Přečtěte si také