Jak na to

13. března 2020 12:50

Pavlína Wagnerová

Vyrobte si nádhernou industriální židli

Pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat a tvořit, ale nevědí, z které strany se do toho pustit, připravila televize Prima další díly pořadu Libovky Pepy Libického. V každém dílu se moderátor Pepa Libický věnuje jednomu projektu a divákům v návodech a postupech názorně ukazuje, jak se má pracovat s nářadím a nástroji, i jaké materiály a technologie mohou zvolit, aby se dílo podařilo.

Když člověk sleduje Pepu Libického, s jakou lehkostí a jak bravurně zachází s různými materiály, ať už je to dřevo, nebo kov, i s nářadím, které mu v rukách vyloženě hraje, ať už je to obyčejná vrtačka, hoblík, pila, flexa, nebo i docela komplikovaná svářečka, posadí se z toho obrazně řečeno na zadek. A aby to posezení bylo stylové, vyrobí Pepa v dnešním dílu nádhernou industriální židli, která svým designem strčí do kapsy kdejakou průmyslově vyrobenou, byť by byla z nejdražšího obchodu.

Dnes budeme nejen vytvářet něco nového, ale také napravovat chyby druhých. Minutový manžel Pepa Libický se pustí do opravy obložkových zárubní. Kvůli povolené obložce se totiž svěsily dveře, které při otevírání a zavírání rozedírají podlahu. Celý problém spočívá ve špatně odvedené práci řemeslníka, který dveře montoval a šetřil s montážní pěnou. Nejenže nakonec dílo zachrání, ale ještě se nebudeme stačit divit, co všechno při tom najde…

Sledujte v neděli 15. března ve 12.50 na Primě!

Více najdete na primadoma.tv.

Sdílejte článek

Přečtěte si také