Jak na to

29. listopadu 2019 13:20

Pavlína Wagnerová

Vyrobte si originální lampu ve vintage stylu

Pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat a tvořit, ale neví, z které strany se do toho pustit, připravila televize Prima Libovky Pepy Libického. V každém dílu se moderátor Pepa Libický bude věnovat jednomu projektu a divákům v návodech a postupech ukáže, jak pracovat s nářadím a nástroji, i jaké materiály a technologie může zvolit, aby se dílo podařilo.

Ačkoli stará pravda říká, že co Čech, to muzikant, nemusí to vždy platit bezezbytku. A tak než se zoufale pokoušet vyluzovat nějaké komické a disharmonické zvuky, je někdy lepší využít tělo starého pěkného nástroje jako základ pro nějaký jiný, užitečný předmět. Díky svému smyslu pro kreativitu a šikovným rukám si Pepa Libický předělal trombon po dědovi na úžasnou originální lampu ve vintage stylu, a atmosféru s trombonem si užívá po svém. Nás se rozhodl ve svém pořadu Libovky Pepy Libického nejen inspirovat, ale také navést krok za krokem výrobou.

Určitě i u vás doma by se našla pěkná řádka kovových předmětů, které jsou napadeny rzí. Nevzhledný červenohnědý povlak, který se tvoří chemickou reakcí železa s kyslíkem, nejenže není na pohled zrovna pěkný, ale pozvolna dokáže kovové předměty zcela rozežrat, neboť postupuje do hloubky. Řešením je včasný zásah a zamezení šíření rzi. Jeden takový chytrý tip na odstranění rzi se nám zrovna v období předvánočního úklidu jistě bude hodit a prozradí nám ho Minutový manžel Pepa Libický.

Další nápady a tipy se dozvíte na webu www.primadoma.tv.

Libovky Pepy Libického sledujte v neděli 1. prosince ve 13.20 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také