reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

5 praktických nezbytností, které je vhodné mít v ložnici

iva.kropackova , Vydáno: 19.11.2017
Co všechno je vhodné mít v ložnici?
Autor: iStock Co všechno je vhodné mít v ložnici?
Ložnice je místností odpočinku, trávíme v ní spoustu času. Co by v ní nemělo, kromě postele, chybět?

reklama

Útulná, funkční, příjemná, intimní. Taková by měla být správná ložnice. Ať je velká, menší, světlá nebo laděná do tmavých barev. Sice většinu času, který v ní trávíme, prospíme, řada ložnic přesto slouží nejen jako relaxační zóna, ale také jako šatna a úkryt v jednom, když se chceme před ostatními schovat. Základními prvky v ložnici proto bývají postel a šatní skříň. Je ale vhodné je doplnit ještě dalšími drobnostmi, které mohou pomoci zlepšit spánek, vstávání i celkovou náladu. 

1. Kobereček u postele

Pokud nemáte koberec v celé místnosti, je vhodné umístit menší kobereček alespoň k posteli, resp. pod postel. Teplý došlap, když vylézáte ráno z postele, bude mnohem příjemnější než studená podlaha. Kusové koberce a běhouny jsou navíc vhodným doplňkem celého interiéru ložnice, který tak doladí a pěkně zútulní. Pokud jde o materiál, klasické koberečky jsou snazší na údržbu, ty s delším vlasem zase příjemnější na dotek. Záleží, co je vám bližší. Každopádně nesmí koberečky snadno klouzat po podlaze. 

 

2. Lampička

Mít světlo po ruce u postele je důležité a praktické. Nemusíte chodit potmě k vypínači, který je třeba na druhém konci místnosti, někdy potřebujete prostě rychle ještě rozespalí rosvítit. Navíc díky lampičkám můžete docílit příjemné intimní atmosféry. Menší intenzita světla je při rozsvícení ve tmě také příjemnější na oči než velká "záře" lustru. Malá lampička může stát na nočním stolku nebo být připevněná na stěnu nad čelem postele. Pokud se vám líbí vysoké lampy, i ty je možné využít, praktičtější jsou ale ty z pohyblivým ramenem, které lze zvýšit nebo snížit podle potřeby.

 

3. Křeslo

Pohodlné křeslo v ložnici není jen rozmar. Je to velice praktická záležitost, která má doplnit celkovou relaxační zónu. Pokud vám to prostory dovolí, určitě o něm zapřemýšlejte. Ve chvíli, kdy budete potřebovat vydechnout a v klidu si třeba číst, ale nechcete ještě uléhat do postele, se takové měkké křesílko pro vás stane vysvobozením. Ano, křesla jsou sice přirozenou součástí obývacího pokoje, nicméně tento prostor neplní funkci odpočinkovou, ale komunikační. V obýváku si proto nelze tak dobře duševně odpočinout, jako v klidné ložnici. Pokud si sezení v ložnici zařídíte, dejte si pozor na to, aby se z něj ale nestal odkládací prostor na oblečení…

 

4. Němý sluha

Právě na odložení „roznošeného“ oblečení se hodí tzv. němý sluha. Ideálně, pokud pro něj budete mít místo někde za dveřmi nebo v koutku mezi skříní a stěnou. I na očích ale působí tento elegantní věšák lépe než oblečení poházené po posteli nebo položené někde v kuchyni přes židli. Zároveň se nezmačká a může lépe dýchat. Němý sluha vám spolehlivě pohlídá i oblečení, které si připravíte na ráno, abyste nemuseli narychlo hledat ve skříních.

 

5. Pokojová květina

V ložnici by neměla chybět ani pokojová květina. Může jich být i víc. Zelená barva uklidňuje a zároveň kytky v květináči umí přirozeně zvlhčit a čistit vzduch v místnostech. Sáhnout můžete po fíkusech, vhodné jsou i asparágusy, dracény, palmy či ibišky. Vyhýbejte se ale kvetoucím odrůdám, které výrazně voní.

 

Ivana Kropáčková

reklama

Článek je zařazen v: ložnice , spaní , koberce , pokojové květiny , šatní skříň , němý sluha

reklama

Přečtěte si také