Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Dejte se na fialovou! Jak uvést nejžhavější barvu sezony do interiéru?

Levandulová, pudrově fialová, mysticky tmavá…Je jedno jakou tvář fialové zvolíte, bude to letos zkrátka nejvíc. Fialová je barva sezony, tak ji přeci zkuste!
Vydáno: 16.03.2018
Fialová je trendy!

Kdo ji zvolí, měl by ji mít vysloveně rád, i kdyby nebyla nyní tolik v kurzu! Patří k těm barvám, které každému nesedí a navíc pohlcuje světlo. Ale pokud máte fialovou jen trochu rádi, běžte do ní a vaše bydlení dostane úžasný rozměr.

Fialová je barvou mystiky, rozjímání, věd a duchovního rozvoje. Je to barva intuice a věcí skrytých, ale také dnes supermoderní záležitost, která by vám neměla ujít. Tato barva je adaptabilní pro všechny styly. Nábytek ve fialové barvě dokáže váš interiér skvěle oživit a probudit v něm originalitu a rafinovanost.

Barva vznešených  

Po celá staletí lidé věřili, že má fialová barva magickou moc, která stimuluje a uklidňuje. Vždyť je spojením dvou základních barev – červené a modré, díky kterým dochází ke spojení dvou protipólu jako například lásky a moudrosti, těla a duše či země a nebe. Ve starém Orientu byla fialová symbolem vznešenosti. Dovolit si ji mohli pouze bohatí lidé, jelikož tato barva byla výrobně nejdražší, což platí i dodnes. Po první světové válce začala být fialová vnímána jako symbol svobody.

Působí majestátně i útulně. Foto: Působí majestátně i útulně. Foto: istock.com

 

Dejte ji do ložnice!

 

Opravdu, tam bude přímo božská. Ložnici zklidní a dá jí punc relaxační zóny. Ať už zvolíte tmavou či lehce pudrovou variantu fialové, bude se vám v ní spát blaze. Fialová barva totiž neláká k aktivitám! Je to barva plná mystiky a důstojnosti, podněcující kreativitu i vášeň. A to v ložnici rozhodně chceme! Skvělá bude také v něžných pudrových tónech v dětském pokojíčku, kde bude působit uklidňujícím a útulným dojmem.

Fialová se skvěle hodí do ložnice. Foto: Fialová se skvěle hodí do ložnice. Foto: istock.com

S čím ji kombinovat?

Určitě se shodneme, že fialová je dost výrazná barva a pokud nemáte mnoho zkušeností, držte se klasických kombinací jako je fialová a černá, fialová a bílá, fialová a přírodní starorůžová. Krásně jde dohromady s tóny šedé, vedle nich krásně vynikne. Pro světlejší a klidnější vyznění interiéru kombinujte fialovou se světlými barvami, ale když chcete, aby váš interiér vyzněl dramatičtěji a mystičtěji, určitě zkuste fialovou kombinovat s černou nebo se zlatou! Nepsané pravidlo říká, že v jedné místnosti by se měly doplňovat dvě až tři barvy, včetně nábytku či doplňků.

Fialová v obýváku? Proč ne! Foto: S čím fialovou kombinovat? Foto: istock.com

Kam raději ne?

Příliš se nehodí do místností, kde je málo světla a prostoru.  Vyvarujte se fialových ploch v malých prostorách, nedávejte ji do chodeb a vstupních hal bez oken. Kvůli svému optickému působení není příliš vhodná ani do koupelny.

Levandule je symbolem fialové. Foto: Levandule je symbolem fialové. Foto: istock.com

(ku)

Další články:

Ložnice je jedním z míst, kam moderní květinové vzory dostaneme naprosto bez problémů. Třeba na povlečení, přehozech nebo závěsech.

Květinové vzory v interiéru: Pozvěte domů barvy, svěžest i exotiku

Jakou barvu má vaše povlečení?

Jakou barvu má vaše povlečení? Tohle o vás a vašem milostném životě prozradí červené, bílé či třeba modré

Brosková barva oživí váš domov!

Brosková vládne! 5 způsobů, jak nejmodernější barvu sezony propašovat domů

 

Jak nabarvit vajíčka?

Jak a čím obarvit velikonoční vajíčka? Poradíme vám jednoduché a efektní nápady na dokonalé kraslice

Reklama
Článek je zařazen v: bydlení, tipy, obývací pokoj, ložnice, barva, trend, fialová, 2018, vymalování
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama