Bydlení

2. března 2018 06:00

Tereza Javorová

Květinové vzory v interiéru: Pozvěte domů barvy, svěžest i exotiku

Vzory s rozkvetlými květinami se drží v popředí už několikátou sezonu a ani letos neustupují ze své slávy. Nebojte se jich, vždyť s nimi do interiéru dostanete přívětivou barevnost, svěžest i exotiku.

Díky květinovým vzorům se do vašeho bytu vloudí neotřelé křivky a barvy, kterým jste se možná ještě nedávno spíše snažili vyhýbat. Zapomeňte na nudu a šeď, přestaňte se držet při zdi a pusťte do svého domova příval květin ještě teď v zimě, uvidíte, že nebudete litovat.

Květinové vzory pro rok 2018

Už loňská volba barvy roku – šťavnaté Greenery – signalizovala trend návratu kpřírodě. A letos vněm interiéroví designéři pokračují i tím, že prožíváme velký květinový comeback sveselými vzory na tisíc způsobů. Květiny můžete pozvat do svého bytu na tapetách nebo různých textilních doplňcích, ale jde to i mnohem originálněji. Nevěříte? Podívejte se do fotogalerie.

Při plánování květinové invaze do vašeho obydlí vycházejte zmožností, které máte. Pokud se zrovna nechcete pouštět do celkové rekonstrukce koupelny nebo se bojíte, že se vám květinové obklady brzy okoukají, zaměřte se spíše na doplňky typu sprchového závěsu nebo předložky kvaně. Podobný postup můžete zvolit i vobýváku. Proč hned kupovat novou sedačku posetou květinami, když ta, kterou máte, zatím slouží. Ale určitě nebude problém sezení oživit hromadou květinových polštářků.

Květinová inspirace pro váš obývák. Ve hře jsou tapety, závěsy nebo alespoň polštářky. Foto: istock.com

(bras)

Další články:


Přečtěte si také