Bydlení

9. února 2018 06:00

Tereza Javorová

Brosková vládne! 5 způsobů, jak nejmodernější barvu sezony propašovat domů

Je to oficiální – nejžhavější barva této sezony je broskvová. Ale pozor, ne jen tak nějaká zmrzlinová nádhera. Ta opravdu nejvíc “in” je tlumená, se zaprášeným tóny broskví nebo jemným pastelovým nádechem. Pusťte trochu broskvové něhy do vašeho života!

Nemusíte předělat celý byt. Ani nakoupit všechny nové dekorace a přečalounit pohovku. Jde o to jen inteligentně aktualizovat váš interiér. Zvláště mužské pokolení má k broskové barvě předsudky a považuje ji pouze za odstín růžové. Poradíme vám, jak ji ale chytře propašovat domů, že si toho ON ani nevšimne…

1. Textilie

Bezpochyby nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak představit novou barvičku u vás doma a neruinovat rodinný rozpočet, jsou polštářky, plédy a přehozy. Zvažte, jestli by vám prošlo přidání jednoho nebo dvou broskvových polštářů na pohovku. Radíme párovat s neutrálními tóny šedé, bílé, béžové, což vypadá prostě skvěle! Postel oblečte do krásného broskvového povlečení, ale aby nevypadalo jako z posledních dílů Dynastie! Žádný lesk, vzorky a saténový třpyt. Pěkně elegantně a matně.

Broskvový pléd zahřeje i poslouží jako nádherná dekorace. Foto: istock.com

2. Dekorace

Ohromné pole působnosti před vámi! Broskvová bude nádherná na smaltu ve vaší kuchyni, perfektní na svíčkách i v květinových aranžmá. Zkuste si najít broskvově růžový porcelán nebo kameninu, dekorativní kamínky, písek nebo broskvové tóny ve skle.

Růžovo-brosková sedačka možná bude pro vaše partnera už velké sousto, ale stojí za to o ni bojovat!, Foto: istock.com

3. Umělecká díla

Pro ty z nás, kteří jsou trochu plaští v použití broskvové barvy do interiéru, se může jevit barevné umělecké dílo jako bezpečná volba. Pokud se nebude líbit nebo se okouká, prostě ho sundáte z háčku. Nemusíte hned shánět originály, krásně vám poslouží nadměrné abstraktní květinové výtisky, fotografie ptáků a koní nebo geometrické bloky barev. To vše je neuvěřitelně trendy.

Broskvová je neodolatelná! Foto: istock.com

4. Vnitřní květináče

Láska k pokojovým rostlinám je poněkud individuální záležitost, Někdo žije obklopen zelení jako v pralese, jiný zahubí i nenáročnou pokojovku a další už nechce. Ale právě interiérové květiny a jejich nádoby jsou ideální pro zkoušení trendů. V tomto případě jde o broskvové květináče, ultramoderní, nebo naopak rustikálního charakteru s napukanou glazurou. V rámci relaxace a duševní očisty si takovou růžovou glazuru můžete v keramické dílně vyrobit sami. Nádherná bude kombinace broskvové se zlatou. Nezapomeňte míchat barevné květináče s těmi v neutrálních tónech. Postavte několik nádob s květinami dohromady a beze strachu kombinujte různé velikosti, textury a materiály.

Nedaří se vám broskvovou barvu propašovat domů? Alespoň kytice rozhodně projde. Foto: istock.com

5. Broskvová zeď

Právě teď je čas udělat to a nebát se. Jednu zeď dejte na oltář broskvovému šílenství. Pokud máte byt v puristických neutrálních barvách, propašujte mezi šedou, hnědou, bílou a béžovou tuhle jejich sexy sestřenici. Nechte si u odborníka namíchat pudrový a zastřený tón, jakoby zaprášený, a zvýrazněte jednu pěknou stěnu. Holčičí to nebude, naopak působí to sofistikovaně a elegantně. A zimní depka nemá šanci!

(ku)

Další články:


Přečtěte si také