Ložnice

18. prosince 2017 06:00

Tereza Javorová

Nebeský ráj ve vaší ložnici: Bydlete jako na zámku a zavěste si nad postel nebesa

Rekonstruujete, stěhujete, nebo jen zútulňujete? Máme inspiraci, jak proměnit vaši ložnici v hotovou oázu klidu a pohodlí! Právě postelová nebesa dodají vašemu místu pro odpočinek tu pravou atmosféru. Nebesa dodají vaší ložnice na tajuplnosti, luxusu a intimitě. Podívejte se, jak nádherně vypadají.

Nebesa zavěšená nad postelí nemusí být výhradou zámeckých komnat. Využít je můžete jak nad postel, tak pohovku. Vhodným doplňkem jsou také nad dětské postýlky, vpokoji dospívajícího teenagera, nebo zahradu.

Jako na dovolené

Své oblibě se těší již od 16. století, kdy jejich využití bylo čistě účelové – proti hmyzu. I dnes jsou kdispozici vobchodních řetězcích ztoho praktického hlediska. Nicméně čím dál častěji nebesa zdobí naše ložnice. A nejen ty - oblíbená jsou i na venkovnách terasách, kde vytváří dojem exotiky tropické dovolené.

Hodí se i nad venkovní lužko., Foto: istock.com/pinterest.com

Venkovní lůžka jsou skvělou kombinací funkčnosti a stylu. Na výběr máte několik druhů materiálu nejen samotného rámu, jakým je převážně dřevo a ratan, ale i varianty nebes. Pro venkovní účely jsou vnodná ta znepromokavého materiálu, která vodu přímo odpuzují.

Dětská skrýš

Pokud tato ozdoba a dekorace pokoje udělá radost spíše vaší ratolesti, je možné zakoupit nebo vyrobit konstrukci i nad jednolůžko. Děti určitě ocení krásnou skrýš před strašidly. Nebesa najdete v různých barevných variantách, takže potěšíte holčičky i chlapce.

Dokonalý pokoj pro princeznu. Foto: pinterest.com

Nebeský obývák

Potřebujete zútulnit spíše obývací prostor nebo podkroví?Nebojte se nebesa zavěsit i tam, kde není sterilní čistota jako ve vaší ložnici. Většinou je můžete prát vpračce, podobně jako záclony a závěsy. Tím, že se jedná o velmi lehký materiál, můžete dát prostor své fantazii a kreativitě. Vpřípadě atypického tvaru stěn nebo stropu, můžete znebes utvořit pouze dva pruhy, které necháte zavěsit ke stropu a lehce spadat na zem.

TIP: Velmi příjemnou a praktickou dekorací mohou být světýlka propletená v prosvítajícílátce.

Kouzelné! Foto:pinterest.com

Podívejte se na galerii inspirativních ložnic s nebesy:

(bp)

Další články:


Přečtěte si také