Ložnice

21. listopadu 2017 11:22

Matouš Hartman

Co o vás prozradí vaše ložnice? Nejsoukromější místnost v domě skrývá mnohá tajemství

Návštěvy si do ložnice zpravidla nezveme. A kdybychom to udělali, tak by naši přátelé zjistili až moc zajímavých věcí. Místnost, kde spíme, totiž říká o našich osobnostech víc, než bychom chtěli, aby okolní svět věděl.

Zejména naše postel odráží to, kým jsme a jaký máme přístup k vlastnímu životu. Nejde jen o to, že poctivé hospodyňky mění povlečení každý týden a bohémové nestelou. To, jak naše postel vypadá, dokáže říct mnohem více.

Co prozradí postel?

Podle výzkumu, jehož výsledky publikoval Psychology Today, až 59 procent lidí nestele svou postel a 12 procent si radši zaplatí, aby to za ně udělal někdo jiný. Pokud si myslíte, že většina lidí na Zemi jsou tím pádem umělci a volnomyšlenkáři, není tomu tak. Neustlaná postel značí něco jiného.

Nepořádek v ložnici prozradí hodně, Foto: istock.com

Přes 60 procent lidí, kteří nestelou, se necítí být ve svých životech šťastnými. Nemají rádi svou práci, namísto nákupu nemovitosti si svůj domov pronajímají, budí se ospalí a nesportují. Naopak ti, co stelou, jsou spokojenější, dokáží se vyspat a věnují se nějakému sportu. Zkuste stlát postel a třeba se dostaví i změna v osobním životě a budete spokojenější.

Pokud si každé ráno postel ustelete, jste patrně spokojenější ve svém životě, Foto: istock.com

Barvy řeknou hodně

Přiznejte barvu. Jak jste si ložnici vymalovali? Pokud jste zvolili teplé barvy, jste patrně spontánní a uvolněnější než někdo, kdo zvolil bílou nebo béžovou. A čtení osobnosti z barev nemusí končit jen u stěn. Co vaše povlečení, nábytek, dekorativní polštáře? Opět platí, že čím výraznější, odvážnější a sytější barvy, tím osobitější a svéráznější povaha. Z jednoho pohledu tak může návštěvník určit základní rysy vaší povahy a to, jestli jste víc extrovert, nebo introvert.

Jakým barvám dáváte v ložnici přednost?, Foto: istock.com

Ložnice ví, jak vám to klape s drahou polovičkou

Je jasné, že vždycky před tím, než se u vás staví vaše přítelkyně nebo váš přítel, uklidíte, abyste udělali dojem. Jenže když tam zrovna vaše láska není, ložnice odhalí, jací doopravdy jste.

Lidé, kteří mají všechno perfektně srovnané, chtějí mít srovnaný i osobní život a líbí se jim mít věci pod kontrolou. Oproti tomu bordeláři ve vztazích plavou. Vyhýbají se nepříjemným otázkám, chtějí si užívat a neberou vtah tak vážně jako ti, kteří večer tričko nehodí na podlahu, ale dají ho do koše na prádlo.

Ložnice řekne mnohé o vašem vztahu, Foto: istock.com

Pokud ložnici sdílíte s partnerem, mrkněte se, zda vypadá vyváženě a je dokončená. Pokud se kupříkladu liší šířka chodbiček mezi postelí a zdmi na stranách, patrně žijete v nevyváženém vztahu, kde má jeden z vás navrch (nemusíme vysvětlovat, že právě ten, na jehož straně je mezi postelí a zdí více prostoru). To, zda jste ložnici zařídili tak, jak si ji představujete a již nepotřebuje další výrazné změny, řekne o vztahu také jednu důležitou věc. Pokud neustále otálíte s dokončením zařizování, patrně si nejste svým vztahem tak úplně jistí. Máte strach ze závazku nebo z toho, že se dopustíte nějaké chyby.

Tak co, jak vypadá vaše ložnice? Prohlédli jste si ji a zamysleli jste se nad sebou?

(mh)

Další články:

Sdílejte článek
Štítky ložnice

Přečtěte si také