Ložnice

19. prosince 2017 06:00

Tereza Javorová

5 nápadů, jak bezchybně vyladit ložnici: Zaměřte se na detaily!

V ložnici začínáme i končíme den, a měli bychom tak při jejím i zařizování myslet na více než jen na nákup hezkého povlečení. V ložnici přece jen odpočíváme, čerpáme energii do dalšího dne a oddáváme se intimním chvílím. Vylaďte proto svoji ložnici tak, aby se stala opravdovým královstvím!

Odhalená krása cihly

Nemusíte se rozloučit somítkou, pokud ji už dávno máte, úplně postačí svěřit dominantní stěnu tapetě věrně imitující přiznané cihly. Na noční stolek vyzrajte bedýnkou od ovoce, kterou postavíte na výšku. Mimo jiné do jejich útrob můžete uschovat deku, nebo dekorativní polštářky.

Zaměřte se na dřevěný nábytek, na stěnu postavte plát plovoučky, kterou opatřete háčky, kam zavěsíte huňatý župan, nebo milé momentky. Na zem pak přijde ručně tkaná dečka, na komodu trochu zeleně čistící vzduch a máte hotovo. Dobrou noc.

Vaše soukromá oáza

Spát vhorní části domu se může jevit jako vyloženě efektní záležitost. Zásadní je vtomto případě vsadit na okno soriginálním tvarem, které do místnosti vpustí denní svit, ale především skvěle supluje nástěnnou dekoraci. Rám postele i nábytek vyřešte zpalet a dřevěné trámy nijak nemaskujte. Třeba si na ně můžete zavěsit lapač snů, bez kterého se neobešli domorodí indiáni.Tady by se spalo jedna báseň. Foto: istock.com

Když se vám Skandinávie přejedla

Kopali jste za kouzlo severu, ale postupem času jste zjistili, že by to chtělo změnu? Nemusíte rázem investovat do kompletní přestavby, úplně postačí interiér zalít barvami. Povlečení zahalte do svěží zeleně, na noční stůl ze surového dřeva pozvěte ratanový květináč se stálezelenou rostlinnou a křeslo oblečte do praktického povlaku, ať přerazíte šedivou či bílou. Na stěnu zarámujte kapradiny či otisky listů a klasickou lustr vyměňte za ten závěsný, ať máte opravdu kvalitní zdroj světla, když budete louskat vámi stále milované severské detektivky.

Bydlete harmonicky, bydlete zeleně. Foto: istock.com

Tady snad sní samotná Carrie

Tato ložnice je zkrátka nadupaná stylem, a pokud si právě dovedete představit, jak by se vám vní snilo, o vašem vkusu není pochyb. Hlavní stěnu zahalte do petrolejové modři a ty okolní ponechejte vkrémové. Vysokou postel skomfortním polstrováním zasypte polštářky vpudrově růžové a na zimu se vybavte háčkovým maxi plédem zhřejivé tkaniny. Nezapomeňte ani na pohodlný ušák, kde můžete uvažovat nad vašimi láskami, šedivé závěsy a originální, leč intimní světelný zdroj. Přelouskala jste už vůbec všechny knihy od autorky Sexu ve městě Candace Bushnell? Pokud ne, tak vzhůru do toho. Budete se královsky bavit.

Růžová, šedá a modrá. Tuto kombinaci ženy milují. Foto: istock.com

Šumění moře vás ukolébá kspánku

Bydlet vdomku u moře se vám prozatím nepodařilo? Nestýskejte si a mezitím nocujte jako by tomu tak bylo. Ložnici obložte dřevem vkrémovém odstínu. Závěsy chtějte ty snámořnickými pruhy a stylově je spoutejte uzlem, jak to dělali mořští vlci. Ložní prádlo je ideální ladit do bílé spůlnoční modrou a jakmile budete finišovat, nezapomeňte samozřejmě na doplňky.

V modré ložnici se budete cítit jako na dovolené., Foto: istock.com

Do skleněné karafy nasypte písek, který jste si přivezli zpláže, a klidně jej můžete vrstvit podle procestovaných destinací. Stačí kdané vrstvě připsat název země a pozorovat, že opravdu každá destinace má svůj univerzální barevný tón. Sběratel mušlí je každý, ale sběratel písku to není jen tak někdo a přitom zněj můžete vykouzlit vskutkupůsobivé obrazce.

Prima tip: Nemůžete zamhouřit zraky? Nalaďte se do spací nálady šuměním moře, bubnování deště či letní bouřkou? Stáhněte si do vašeho chytrého mobilu aplikaci se zvířecími nebo přírodními zvuky.

Dostatek světla přes den, temná tma v noci Ideální kombinace pro vaši ložnici. Foto: istock.com

(lz)

Další články:


Přečtěte si také